Prihlasenie na úrad práce

Príspevok v téme: Prihlasenie na úrad práce
Stenly77

Zdravím, chcem sa prihlasiť na úrad práce (som dobrovolne nezamestnaný a platim si ZPoistenie) no keď som emailom poslal papiere (žiadost, škola, skončenie zamestnania) tak mi odpisali že potrebujem doložiť čestne vyhlasenie o tom že som dobrovolne nezamestnany a nemal som žiadne prijmi, lenže ja som bol na jednej jesennej brigade (na čierno) kde mi prišiel prijem na učet, môže to byť problem?

Stenly77

Ďakujem za odpovede, lenže som počul že úrad vidi prijmi na učet a ak sa ma budu pytať prečo mi prišlo niekolko tisic na učet počas toho ako som bol dobrovolne nezamestnaný tak čo potom? :)

Stenly77

Ďakujem za odpovede, lenže som počul že úrad vidi prijmi na učet a ak sa ma budu pytať prečo mi prišlo niekolko tisic na učet počas toho ako som bol dobrovolne nezamestnaný tak čo potom? :)

marculienka55

nie, pokial sa k tomu nepriznas, nebude z toho ziadny problem, lebo oni to nemaju z kade vediet, ze ty si mal taku brigadu, kedze ta zamestnavatel neprihlasoval.

Ondo1994

Noo. Urad práce brigady nezaujímajú.. No a na čierno to sa radsej nepriznavaj veď vieš prečo.. To skôr socialnu poisťovňu bude zaujímať ale ani to by som sa nepriznal. Socialna poisťovňa kontroluje odvody. Ale na čierno teraz pracuje x ľudí a nič sa nedeje. Zamestnávatelia setria na odvodoch. Zažil som :D