Nieje to vôbec dobré

Príspevok v téme: Nieje to vôbec dobré
torendo

Zdravím, opäť sa potrebujem poradiť. Chem sa opýtať či aj za nasledujúce problémy môže psychika. Napríklad že na myseľ mi príde myšlienka a ta ma takú silu že je schopná vám podlomiť kolená. Alebo ked sa zobudim uprostred noci a nesvietia pouličné svetla tak idem sa zblázniť. Není to strach ale pomcit zlúfalstva a beznádeje. cBeriem invalidný a nepracujem čo je asi dobre lebo inak by om to nedal. Stále mi v hlave víria negatvne myšlienky a to mi brjáni chodievať von, stretnúdť sa s kamošddmi a celkovo sa o,dlepiť od postele. Sám to chcem lebo moj zdravotný stav ma dlho izoloval a aj izoluje no moja psychika sa zhoršila natoľko že nemám problém len s cpohyboovým ústrojenstvom že som priptaný k posteli navyše psychika ma ničí. Chcel by som sa tiež opýtať čsi je v moci psychológa alebo psychiatra riešiť vyššie zmienené dôvody.,? Dakujem za všetky informácie Je to tazké keby aspon môj pohyb bol v normálnom stave tak si asi skôr cpomôžem no nedá sa inak.

Zuzana209

človek nemôže a nemá zostať sám, bol stvorený tak, aby mal priateľstvo s inými ľudmi a s Bohom. Ak sa cítiš nanič, volaj k Bohu, hľadaj ho vo svojom vnútri a volaj k nemu, aby sa ti dal spoznať. Ak to urobíš úprimne a budeš pozorovať - určite ti vyjde naproti. Tvoj život má zmysel a Boh v ňom aj má pre tebe osobne plán. Je to dobrý plán, krásny zmysluplný život na základe prirodzených talentov, ktoré ti Boh sám dal. Psychológ alebo psychiater ti určite tiež môžu pomôcť, ak je tvoj stav vážny, ale na rozdiel od Boha - ti nenahradia perfektného Priateľa. Niekoho, kto ti skutočne rozumie, kto je s tebou, kto ti dáva do cesty denne vždy niečo nové...Keď ho začneš hľadať - on ti vyjde naproti a "dotkne" sa ťa...potom skrze Bibliu môžeš spoznať, aké sú Božie pravidlá, podľa ktorých má žiť každý, kto chce byť skutočne štastný...tak môžeš obrátiť svoj život, oľutovať chyby a začať nový život - s Bohom, s Ježišom...Človek ktorý sa vnútorne obráti - teda oľutuje svoje chyby a odovzdá sa Bohu začne žiť úplne novú realitu - nové vzťahy, nové myšlienky, uzdravenie, oslobodenie od negativity....V tomto čase je na to výborná príležitosť - nenechaj si ju usť..

Posielam ešte jedno pekné svedectvo, ktoré ti možno pomôže:
www.youtube.com

želám ti aby si našiel pravé šťastie - ktoré spočíva v priateľstve s Bohom - ktorý je reálna osoba :-)

miki25

Skús si nájsť nejaké koníčky. Koníčky pomáhajú veľmi. Snažím sa byť činný. Ponúkam pomoc na viacerých frontoch. Žijem v poslednom čase šachmi. Trénujem šachy, píšem články pre jedného veľmajstra, či jeden chlapík rozbieha jeden veľký šachový projekt a ja vyberám šachové partie, ktoré stoja za analýzu. Vybral som už za pár dní vyše 200 partii... :) Jednoducho taká moja pomoc komunite.... Porozmýšľaj aj ty o niečom v čom by si mohol byť užitočný...

torendo

Ja tomu verím viem čo to je ked sa snažiš ale sam život sa proste rozhodol že ťa bude trápiť. Tak isto je to so mnou, lenže moje problémy spočívajú trošku v niečom inom ale čaká ma ešte dlhá cestačiže ano nciesu to neriešiteľné problémy ale aj tak psychicky ma to vysalo tak že nemám vôbec chuť do života, energiu sa odlepiť od postele. proste svet pre mna vyzera ako utrpenie nič viac

miki25

Psychiater, či psychológ by mohol ti pomôcť. To, že ako budeš žiť tak je to už na tebe samom. Mne ani psychologička nevie pomôcť, pretože som hlúpy a nič sa nelepí na mňa. Pričom sa fakt snažím, ale nejde mi to vôbec. Viem, že je to divné, ale tak ja mám ťažkú diagnózu...