Spalenie pokozky slnkom

Lenush

neso - to mas alergiu na slnko, tiez ju mam.. chrat sa betakarotenom ;) odporucam, ja to mam uz sedem rokov a beriem ho aby som v lete nebola cervena ale hneda :)

Lenush

smotanu urcite neodporucam davat na spalene miesta.. ja mam alergiu na slnko uz sedem rokov, a aby som sa nespalila, beriem betakaroten v tabletkach asi tri mesiace pred opalovanim. betakaroten tiez obsahuje mrkva a ceresne, ktore urychluju opalenie a zhnednutie pokozky. natieram sa aj opalovacim kremom, ktory obsahuje betakaroten a potom som v lete vzdy krasne hneducka :)

neso

Ahojte!
Uz od narodenia mam taky problem ze sa na slnku strasne rychlo spalim :( Ako to za tie roky pozorujem (mam 19) tak je to coraz rychlejsie :( Najrychlejsie sa spali tvar potom krk, chrbat, ruky a nakoniec ostatne casti. Snazim nebyt na slnku od 11 do 15 hodiny ale nepomoze to. Bez kremu stacia aj 2-4 hodiny slnka. Faktor 20 pomoze na asi 1-2 dni pri pravidelnom kremovani. Potom som zas spaleny :( Nemam vsak hnede opalenie ale silno cervene spalenie. Cele leto som cerveny ako dracik a pali ma to :(
Ma niekto taky problem? Prip. ako to riesit? Mam radsej ist za lekarkou?
Dakujem za odpovede!

Ivka 1

Na spáleniny mám osvedčený prípravok First- je to čistá šťava z aloe,prefiltrovaná cez jemné sitá, obohatená o propolis a výťažky liečivých
bylín. To sa nechá pôsobiť a potom sa pokožka natrie propolisovým krémom.
Rovnako liečivo First pôsobí pri popáleninách,obareninách, poraneniach
kože,zle hojacich sa ranách a ešte mnoho
iného.

leenka

Od včelárov... u nás aj trhovisku od takých deduškov, tetušiek, vo včelárskych potrebách a aj v niektorých lekárňach.

leenka

No v prvom rade sa asi slniť s rozumom a patričnými opaľovacími prípravkami. Ale ak náhodou k spáleniu dojde, tak nám pomáhla sprej Panthenol alebo zázračný babský receptík: indulónu zmiešať s propolisom. Tak to natrieť na hrubšie a nechať vpiť. To je hotový zázrak. Ale naozaj, dávajte si pozor na slniečko,je omnoho agresívnejšie ako niekedy.