Kastrovaní kocúri sa bijú

Príspevok v téme: Kastrovaní kocúri sa bijú
Miomao

Zdravím,

už dlhšiu dobu riešim doma zásadný problém. Máme doma (vnútri aj na záhrade) dvoch kocúrikov, jeden 2,5 roka, druhý 10 mesiacov, obaja kastrovaní od pol roka, sú to bratia s rovnakými rodičmi. Starší je pokojné zlatíčko, ale mal obdobie, kedy sa prestal vracať domov, nevideli sme ho aj niekoľko dní, tak sme mu priniesli malého kamaráta. Čím viac druhý kocúrik rástol, tým väčší satan z neho bol. V pol roku sme ho okamžite nechali vykastrovať. Stále čakáme na účinky, ktoré sa ešte ale nedostavili. K staršiemu kocúrovi sa niekedy správa hrozne. Začína to naháňačkou (akože sa chce hrať), skáče na neho, hryzie ho, starší stále vrčí, syčí, ked sa pochytia tak strašne vreští, keby to bolo neškodné tak nepoviem, ale často strieka krv. Starší má už natrhnuté ucho, opuchnuté oko a rany na tele, často je z ich "hry" taký vyčerpaný, že ledva dýcha. Moje ruky vyzerajú akoby som sa dorezala nožom, čo sa ich snažím oddeliť. Rada by som ich nechala, aby si to medzi sebou vyriešili sami, ale bojím sa, že by to mohlo dopadnúť veľmi veľmi zle. Starší sa ho bojí, nechce sa k nemu ani dobrovoľne priblížiť, bojí sa aj nás, len uteká, je plachý. Čo mám s nimi robiť? Ako majú žiť v jednej domácnosti? Ako to že kastrácia stále neúčinkuje?