poruchy spanku

Príspevok v téme: poruchy spanku
cudo

Ludia neviete niekto poradit, co s poruchami spanku? Viem, ze toto je otazka skor na odbornika, ale poradna neprima nove otazky. Volnodostupne lieky ako calmina, melatonin, hloh a pod. mi nezaberaju. Tak som brala tritico AC, ale ma strasne vedlajsie ucinky. Dnes som ho teda definitivne vysadila. Bez neho ale spim casto len 2 hodiny. Je to strasny pocit, bojim sa, ze zomriem od vycerpania. Ani v stave absolutneho vycerpania telo nereaguje spankom, ale hladom. Zrejme mam nejake menej vazne dusevne poruchy, konkretne srdcovu neurozu a slaby autizmus. Na tritiku je napisane, ze ho nemozu schizofrenici. Autizmus vo svojej vyssej forme je nie rozdvojenie ale rozpad osobnosti, cize ked ho nemozu schizofrenici, autisti ho o to viac nemozu.
Priznaky, ktore ja povazujem za znaky autizmu:
- byvam sama a nemam skoro ziadnych kamaratov a nevadi mi to
- neuveritelne mi vadi hluk a to aj pomerne bezne veci ako zla pesnicka v radiu, alebo este horsie reklama, alebo dupanie susedov nado mnou
- vzdy o rovnakom case robim to iste a ked mi to niekto narusi, dostanem zachvat agresivity
Myslite, ze ide o prejavy autizmu? Co robit ked kvoli nemu nemozem brat tritico? V poslednom case mavam aj neopodstatnene zachvaty paniky.

Kiko22

To tak vačšinou býva u liekov na spanie, že keď ich človek vysadí, tak má problém zaspať novu bez nich. Nevíem či ti dokáže niekto tu poradiť, skôr by som hladaô pomoc u odborníka

ahjajjaj

rozhodne sa obráť na svojho lekára. Podrobne mu opíš, aké nežiadúce účinky daný liek má a predpíše Ti iné. Ale je možné, že si Tvoj organizmus na ne zvykne, a vedľajšie účinky ustanú.

jozef_i

Ak ti je zle od tritica, tak požiadaj o zmenu lieku. Je pomerne veľa liekov. Mne na spánok pomohol quentiapin.

Aloneboy

Ahoj, aj ja beriem trittiko... mám silné úzkosti.. obavy, strach... nemal som to až také zlé, možno ani vôbec.... až ked som začal brať ten liek... niekedy sa zobudím večer o 1dnej.... a je mi tak blbo, strach, úzkosť, beznádej pociťujem... aj mi slabšie trpnú ruky.... mám brať trittiko ? Beriem ho už 2 týždne... či mám skúsiť iné.... lebo tie úzkosti sú hrozné :( a sorry že nepíšem nič k danej téme... skús zmeniť lieky

ahjajjaj

ahoj, nie je to prejav autizmu, ale poruchy spánku a precitlivelosť a podráždenosť kvôli hluku sú prejavy depresie. Obráť sa na psychiatra a predpíše Ti lieky, ktoré pomôžu aj proti vyčerpanosti, aj so spánkom aj s pocitmi predráždenia pri hluku.