rýchle srdce - tep

Príspevok v téme: rýchle srdce - tep
aurela

Zdravím, dlhodobejšie mám problém s vysokým tepom. Absolvovala som vyšetrenia - holter, ekg, sono srdca - všetko v poriadku, holter zaznamenal sem tam nepravidelnú frekvenciu. Dosť sa hýbem, nemám nadváhu, stravujem sa skôr zdravo. Obvodná doktorka mi nasadila Rivocor. Nemám problém s vysokým tlakom ale iba s vysokým tepom / v pokoji 90/. Rivocor mi však znižuje aj tlak, niekedy sa cítim malátne, točí sa mi hlava - vtedy mám tlak 70/40. Doktorka mi zmenu liekov nenavrhla. Je dobré užívať tento liek aj keď iné problémy ako rýchly tep nemám, mám 33 rokov. Liek mi však citelne znižuje tep, čo je dobré, viac vládzem aj v športe, menej sa zadýchavam - predtým som si často musela oddýchnuť, vydýchať sa. Je možné, že sa tento stav môže zlepšiť, alebo už do staroby budem užívať nejaký betablokátor? Žiadne iné choroby nemám - kardiológ môj stav zhodnotil ako rýchle srdce bez inej choroby.

aurela

Pohyb a šport tak normálne - turistika, chôdza, bicykel - nič extrémne. Diétu nedržím, v strave preferujem, zeleninu, ryby.... kávu ani energeťáky nepijem vôbec. Kardiológ povedal, že srdce je v poriadku len neuveriteľne rýchle.

slobodnemaciatko

Sportujes vela? Davas velke vykony? Nejaka dieta? V strave nechybaju nejake ziviny? Nepijes vela kavy, energetaky?
Srdce ti hovori spomal, davas mu zabrat.