Vidím pavúkov po prebudení

Príspevok v téme: Vidím pavúkov po prebudení
Anivia

Zdravím,
mám 24 rokov a mám dlhoročný problém, ktorý sa prejaví iba možno raz za čas a trvá pár dní, potom zase prestane. Problém spočíva v tom, že sa mi stáva, že sa počas noci zobudím s tým, že sa mi nič nesníva alebo sníva niečo iné ale ked sa zobudím tak vidím na strope ako ku mne lezie obrovský pavúk (také u nás ani nežijú). Stále ho vidím tak, že buď lezie zhora nadol ku mne, alebo je na posteli a blíži sa ku mne. V tej chvíli skočím rýchlo z postele, zasvietim svetlo, a samozrejme nič tam nie je . Na začiatku ked sa mi to stávalo, tak som bola celá mimo z toho ale teraz už viem že je to ako keby v mojej hlave. Zvláštne však je, že osobne sa nebojím pavúkov, nechápem prečo sa mi neukazujú napríklad potkany, z ktorých mám fóbiu. Ešte chcem pripomenúť, že to začalo niekedy na strednej, počas výšky to bolo častejšie a reálnejšie, dokonca som sa ho po tom ako som sa zobudila, snažila pavúka rukou chytiť :D .. Mám pocit, že to môže byť zo stresu aj ked neviem či problém so stresom , by spôsobil takého problémy. Vedeli by ste mi niekto poradiť čo s tým alebo máte niekto podobné zážitky? ..
Ďakujem za Vaše rady a prajem pekný deň. :)

Hanna9870

Ja som mala niečo podobné. Pred rokom keď mi zomrel dedko, stale som pri zaspávaní videla ducha. Pri dverách ako na mňa nakúka. Potom mi to ale prešlo. Skúšali ste dýchacie cvičenia?