Má tu niekto nedostatok vitamínu B12 alebo tetániu a non-stop závraty?

Príspevok v téme: Má tu niekto nedostatok vitamínu B12 alebo tetániu a non-stop závraty?
ondrej5555

Má tu niekto nedostatok vitamínu B12? alebo tetániu? Zaujímalo by ma ako sa vám nedostatok vitamínu B12 prejavoval. Mám totiž non-stop pocit závratov, ale nie takých točivých v hlave ale akoby som plával pri chôdzi čo mi narušuje rovnováhu jak keby ma niečo ťahalo. Cítim aj také pulzovanie v chrbtici. Mám nižší tlak čo som nikdy nemal a beriem 5 rokov tabletky proti refluxu (nolpaza 20). Bola mi už aj diagnostikovaná tetánia. MR mozgu v poriadku práve čakám na termín mr krčnej a hrudnej chrbtice. Krv v poriadku. Pýtam sa hlavne preto lebo v príbalovom letáku tabletiek nolpazza je uvedené že dlhodobé používanie bráni vstrebávaniu horčíka a b12. Vzhľadom na to, že mi doteraz nič nezistili a problémy sa mi zhoršujú teda tie závrate, tak sa chytám slamky a googlim jak divý. Dal som si pred dvomi mesiacmi urobiť test vitamínu B12 a tam mi vyšlo 350 pmol/l (hranica je 156 - 672) takže hodnota je znížená.

antilooopa

Neviem, kde vidíš zníženú hladinu B12..? Je v normálnom rozmedzí.
Pozor na Nolpazu a iné inhibítory protónovej pumpy-znižujú vstrebávanie horčíka a vápnika, čo pravdepodobne súvisí s tvojou tetániou. Ak by si ich dopĺňal vo forme uhličitanu, tak to nemusíš ani brať, bude to zbytočné. Skús vyššie dávky horčíka a vápnika vo forme citrátu. Alebo aspoň zapíjaj ovocnými šťavami.