Pomoc so psychikou

Príspevok v téme: Pomoc so psychikou
torendo

Zdravím, na úvod by som chcel povedať že smom ležiaci pacient a mám veľKé psychické problémy. Bral som kvôli tomu už lieky ako Frontín a Cytalex no žiaľ bez zmeny. Včera som skúsil Xanax, na nejakú dobu prešli všetky problémy no ráno to bolo zase rovnaké. Cítil som sa hnusne psychicky. Asi tak, žeby som sa najradšej zastrelil, keby som mohol. Potreboval by som niečo čo by úpllne zmenilo moje správanie a zmyšľanie. Z ničoho nedokážem mať radosť. Prežívam iba zo dna na den bez vidiny toho ze sa nieco zmení. Chcel by som sa opýtať či je možné s liekmi dosiahnúť takú zmenu aby som sa psychicky cítil v pohode. Chápem že ležiaci pacienti to majú iné ako zdraví ľudia, lenže s takou psychikou sa nedá žiť. A viem že je možné aby som sa cítil lepšie. Lenže samo to neprichádza a neviem či sa dá tomu nejako dopomôcť. Viete počas celého dňa sa cítim nanič, potom príde extrémne dlhý večer, čo na mojej psychike sa tiež odzrkadlí. A na ničom sa nedokážem zabaviť, zasmiať. Nič také. Okrem iného prežívam abnormálny strach z kolobehu života, viem že na jednej strane je to normálne a tak to funguje u každého no mna to tak dokáže rozhodiť že na dlhý čas mám pokazenú náladu, ktorá aj takk v týchto dnoch nestojí za nic

ovomaltine

citala som, ze na taketo stavy pomahaju audioknihy, skusit mozes. vtiahnu ta do deja a premyslas o tom, co pocujes.

miki25

Ahoj, musíš skúsiť vo svojom živote niečo zmeniť. Viem, že psychické nastavenie sa mení ťažko. Sám mám najhoršiu duševnú poruchu vôbec, a to schizofréniu. Skús začať s malými zmenami napr. robiť si nejaké svoje obľúbené aktivity, čím zamestnáš si hlavu. Po obľúbených aktivitách by sa mohli dostaviť príjemné pocity zo samého seba. Mám to odskúšané, ale hlavný problém je ten, že toho voľného času je až príliš veľa, pokiaľ tráviš len čas doma. Chápem, že niečo robiť stále povedzme 16 hodín sa nedá. Môj názor je taký, že psychike pomáha najviac, keď si činný. Skús si spísať na papier aktivity, ktoré môžeš vykonávať a časom skús si ich naplánovať. Každý deň si povedz, keď vstanem tak dnes sa budem venovať tomu a tomu. Som bojovník a pôjdem si za tým. U mňa je problém ten, že choroba mi zmenila osobnosť. Neviem plánovať, začínať s činnosťami každý deň. Mám aj lepšie dní, ale väčšinou je to jasne horšie.