červené fľaky na trupe

Príspevok v téme: červené fľaky na trupe
metiussv

Zdravím, pred týždňom sa mi na trupe vyhodilo pár červených fľakov ktoré nesvrbia a ani ich nijako inak necítim, teraz je ich o čosi viac, stále nesvrbia ale netuším čo to môže byť, vyhodilo sa mi to len na trupe, viete mi niekto poradiť čo to môže byť a ako to liečiť ? Ďakujem za každú radu.

metiussv

Bol som u dermatológa a ten mi povedal že je to alergická reakcia (tzv. pityriasis rosea), môže sa to ešte rozširovať ale len v okolí brucha trupu a na chrbát, na tvár to nepôjde. Doba liečenia môže byť aj 6 týždňov, predpísal mi tabletky Alerid 1x denne a Locoid Lipocream 1-2x denne natierať. Nedráždiť kožu horúcimi kúpeľmi, nešúchať to, neškrabať a ani nevykonávať nejakú aktivitu kvôli ktorej by som sa spotil (nešportovať a pod.). Ďakujem všetkým za rady.

metiussv

Bol som u dermatológa a ten mi povedal že je to alergická reakcia (tzv. pityriasis rosea), môže sa to ešte rozširovať ale len v okolí brucha trupu a na chrbát, na tvár to nepôjde. Doba liečenia môže byť aj 6 týždňov, predpísal mi tabletky Alerid 1x denne a Locoid Lipocream 1-2x denne natierať. Nedráždiť kožu horúcimi kúpeľmi, nešúchať to, neškrabať a ani nevykonávať nejakú aktivitu kvôli ktorej by som sa spotil (nešportovať a pod.). Ďakujem všetkým za rady.

ahjajjaj

alergia vždy niekedy začne, takže to nikdy predtým tam nehrá roľu. Skús si to týždeň natierať telovým mliekom, a keď to nepomôže a fľaky nezmiznú, choď k dermatológovi.