Derealizácia

Príspevok v téme: Derealizácia
Natasa77

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať. Zažíva tu niekto derealizáciu/depresonalizáciu alebo dostal sa niekto z toho? Ja sama dôvod nepoznám, prečo mi tieto stavy začali, no trpím tým už rok a pol a je to nepríjemné. Snažila som sa zmeniť stravu, čo mi aj trošku pomohlo, len diétne sa nedá jesť celý život,... AD som neskúšala, bojím sa ich. Cvičím, zdravo sa stravujem, spánok mám zlý, no snažím sa aby to zmizlo. Ak je tu niekto, kto by mi vedel s tým pomôcť, napíšte mi. Ešte sa chcem opýtať, myslíte si, že by to mohlo byť aj z drogy? Nie, nie som drogovo zavisla, len raz som užila jednu drogu, bohužial, a tieto stavy dereálnosti prišli o pol roka. Tak neviem, či by ti mohlo mať s tým súvis alebo nie.

ahjajjaj

ahoj, zažívala som niečo také denne asi 8 mesiacov. V čase derealizácie som nevedela ani chodiť. Je to jednoznačné ochorenie psychického pôvodu, a má niečo do činenia s posttraumatickým syndrómom. Zrejme sa Ti stalo niečo, čo Ťa príšerne vyplašilo. Nemyslím, že jednorazové užitie drogy by Ti niečo takéto spôsobilo. Jednoznačne som však za užívanie AD. Ja ich užívam a vďaka nim môžem samnostatne chodiť a nie sa len derealizovane bezmocne prizerať, čo sa to so mnou deje. Derealizácia okrem traumatických situácií, napr. veľká bolesť alebo úraz, je prejavom duševného ochorenia, z ktorého sa podľa mňa bez AD asi nedostaneš.