Problém s tmou

Príspevok v téme: Problém s tmou
torendo

Zdravím, mám taký problém s tmoou. Nejde o to žeby som sa bál ale proste v tme sa cítim dosť nepríjemne, myšlienky mi začnú víriť hlavou a lto mi spôsobuje úzkosti. A rozhodí ma to natodlko že potom ani za svet nemožem zaspať. Navyše mám pocit že to nevddržím aj ked mi reálne nič nehrozí a je to taký pocit že sa mi nechce ani pohnúť. Len celú noc ležim a čakkám nato že bude deň. Chcel by som sa opýtať či to naozaj dokáže spôsobiť psychika alebo je to problém niekde vo mne alebo čo?,

Elizabet22

Este mi napadla otazka, ty byvas sam alebo s niekym? Lebo ak teda sam, je logickejsie ze ti tma nie je prijemna, ale ak by si byval s niekym, kto by bol uz aj v inej izbe asi by si sa citil lepsie :)

lenyia

Problém s tmou mávam zakaždým, keď som buď sama doma večer, alebo pozerám strašidelný film, vtedy vysvietím celý barák.

marge1987

Ako pisu nizsie, je to psychikou. Skus si precitat pred spanim nejaku knihu, ktora by ti mohla pomoct sa troska ukludnit, a mozno si nechaj nejake male svetielko pri posteli. To sa casom podda, ked si uvedomis, ze ti nic nehrozi :-)

petra_peta

Je to tvojou psychikou, pre tvoj lepší pocit si nechaj zapnuté mlé sveto, lampičku alebo také čo sa dáva do zástrčky a svieti len v noci

lukas1234

Ak potrebujete pomoct poznam cloveka ktory ovlada magiu a pomaha ludom ak mate problem kludne sa mu ozvite urcite sa najde riesenie www.odrabanie.sk Vestec.magia@gmail.com

addulaa

Myslim si, ze to je psychika. No ked sa bojis tmy, tak preco si nenechas nejake slabe svetlo zasvietene? Mozno by ti to pomohlo!

ozvena

Pravdepodobne by ti naozaj pomohlo aj slabé svetlo. Skús sa pred spánkom nejak unaviť. Niečo si prečítaj, čo ťa zaujíma a pusti si nejakú hudbu alebo hovorené scénky/ Náhlovský, Mládek a pod./.Tú hudbu si nastav časovo až sa sama vypne. A pred spánkom veľa nepi. Potom ťa zobudí ísť na záchod. Zbytočne.