Celoplošne testovanie -onkológia poraďte

Príspevok v téme: Celoplošne testovanie -onkológia poraďte
Peter231

Zdravím na internete práve čítam že Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 počas nadchádzajúceho víkendu (31. 10. až 1. 11.) sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav (napríklad zlomený nos). chcem vedieť či tam musim ísť aj ja , keď chodim raz do roka na kontrolu, pretože som bol onkologicky pacient . Ďakujem za odpovede

Omen

Mircok,
už nemusíš, našla som to.
Je onkologický pacient, má o tom papier a NIKOHO do toho NIČ v akej fáze liečby sa nachádza, to nik kontrolovať nebude a ani NEMÁ nárok toto kontrolovať!!! Amen!

mircok

treba si poriadne pozriet tie vynimky, je tam pisane, ze sa to tyka onkologickych pacientov, ktory podstupuju liecbu a ich imunita je narusena. v kazdom pripade je to stale dobrovolne a mozes si vybrat, ze pojdes cestou 10 dnovej karanteny. ak sa bojis a stranis sa ludi aj tak, nemal by to byt problem

Omen

Peter,
ty si nebol, ale ešte STÁLE SI onkologický pacient!!! To znamená, že na teba platí výnimka!!! Žiaden papier od lekára pre danú výnimku nepotrebuješ, stačí ti kartička od onkológa, s ktorou chodíš na kontroly. Ak ho nemáš, potom si zadováž od obvoďáka potvrdenie, že si onkologický pacient.

terria15

ty podla mna ano, uz nie si onkologicky pacient, uz si len sledovany v ambulancii a pravdepodobne mas imunitny system uz v poriadku. ak si nie si isty tak volaj svojmu lekarovi kde chodis na kontrolu ale osobne si myslim, ze teba sa vynimka netyka pretoze uz nepodstupujes ziadnu liecbu

snejty

Kontaktuj svojho lekara. Vynimky na testovanie zo zdravotnych dovodov to musia mat potvrdene lekarom. Ak teda dnes po tlacovke este nepovedia nieco ine.