Nespavosť

Príspevok v téme: Nespavosť
Spring17

Ahojte,
mám 17 rokov a momentálne prežívam asi najhoršie obdobie čo sa nespavosti týka. Problémi so spánkom mám už dlhšie, väčšinou som mal problém zaspať a sem tam sa mi aj stalo ze som spal 3 hodiny alebo vôbec, no teraz je to už štvrtá noc, ktorú som vôbec nespal. Neviem čím to je. Cvičím, normálne sa stravujem, chodím do postele v rovnaký čas, mám brigádu atď. Už som z toho na nervy. Všetko ma už bolí, srdce mi bije ako o závod, na nič sa neviem sústrediť a ani jesť mi už moc nechutí. Najhoršie je fungovať normálne na druhý deň. Kedysi som skúšal aj voľnopredajné lieky na spanie napríklad Neospan a ešte jeden, ktorý mal byť silnejší, no vôbec ničomu to nepomohlo. Lieky na predpis beriem ako poslednú možnosť, preto budem rád za každú radu.

Emma3

JA som nikdy nedošla do takeho stádia, že som nemohla vôbec zaspať, ale jeden čas som s tým mala dosť veľké problémy. A celkom mi na to pomohlo, po doporučení od kamošky CBD. Skúsila som ich celkom dosť a najlepšie mi asi zaberá tento www.konopnafarmaliptov.sk z konopnejfarmy :) Keď zak treba skúsiť a uvidíš...

martina88

treba skusit nieco prirodne, mne zaberal dakedy guajakuran a teraz uz dlhsie uzivam cbd kvapky, kupujem si 20 perc u vitariana, zaspim rychlo a nebudim sa v noci

ahjajjaj

podľa mňa sa obráť na obvodného lekára. S nespavosťou nie sú žarty, ničí Ti to imunitu. Zistilo sa, že aj neurokognitívnym poruchám, zápalom mozgu, obŕn, či krvácaniu do mozgu, proste kde je aj fyzický anatomicky merateľný postih, takému predchádza deficit spánku po dlhšiu dobu - minimálne 4 mesiace.

PPPATO

Ahoj, 4 dni nespat je drsne ale da sa z toho dostat. bol som natom podobne :) nepocuvaj rady ludi ktori nikdy nezazali pravu nespavost ako ze mas zly matrac a nemas pozerat televizor alebo pit mliečko a ine shity :D vystriedal som aj psychologov aj psychiatrov, nikto nevedel co so mnou. Myslim ze v tvojom pripade je to na 99% sposobene stresom a nie stresom z práce alebo zo zivota ale stresom zo spanku. Nespavosť nieco spusti(stresova situacia) a potom začne zit svojim zivotom a dovod prečo zacala je uz nepodstatny. Tvoj problem je ze si stratil doveru ze mozes spat a cely den myslis len nato ci opat nebudes spat a co bude zajtra + si si vybudobal reflex na svoju postel a zakazdym ked do nej lahnes si automaticky v strese a v strese sa zaspat neda. Riesenie je v podstate jednoduche len to trva kym si znovu vybudujes doveru v to ze vies spat kazdu noc. Hlavne je dôležité pochopit preco nespis a ako funguje spanok aby si sa ukludnil, potom prestat riesit a hladat sposoby ako zaspat a to hlavne je nechodit spat skoro, dobiehat spanok a skusat spat cez den. Obmedzit si spanok na cas napr od 12 do 6 a nikdy ani minutu dlhsie nelezat + ked nezaspis do 30 minut, vyliezt z postele na 20-30 a ukludnit sa a takto to opakovat trebara aj do rana.. postupne sa to bude zlepsovat a môžeš chodit spat aj skor ak vies anglicky chod prestudovat insomniacoach com

Emilius

Nedpavosť môže mať veľa príčin, od stresu až po zlú matrac. Podľa toho, čo píšeš je to možno aj zo stredu, keď si hovoril, že keď si nebol v robote, tak to bolo OK. Ale na tvojom mieste by som asi nebral žiadne lieky, tie problém len oddiaľujú, ale neriešia, ale psychológ ti pomôže lepšie. Ja som s tým mal tiež problemy a celkom mi pomohlo len zmeniť matrac. Je to tiež dôležitý faktor pre spanie, napríklad niektoré z týchto sú dobré necenzurovane.sk . Avšak keď to nepomôže, našiel by som asi pomoc odborníka.

Spring17

Ďakujem za rady. Psychológa som zatiaľ nenavštívil, upravilo sa to tak nejak samo. Kvôli opatreniam, brigádnikov pod 18 rokov odvolali vrátane mňa a celkom mi to prospelo asi za to z časti mohla aj práca. Teraz sa však pridružili rodinné problémy a som v tom znova. Jednoznačne to je stresom a návštevu psychológa plánujem keď sa trošku zmiernia opatrenia atď.

matoooooo

lekar by mal vylucit fyzicku pricinu nespavosti, krvny obraz atd, takze k lekarovi chod, v ziadnom pripade si nedaj predpisat hypnotika, tie su na kratkodobu nespavost a to ty nemas, ine lieky ti vseobecny lekar aj tak neda, a skus potom popracovat na svojej psychike ak to nebude fyzickeho povodu :) vyluc zo zivota to co ta stresuje, ake myslienky mas cez den, praca, osobny zivot atd treba v tom mat poriadok, kazdy nie je odolny na stres, nocne busenie srdca v tvojom pripade bude zrejme stres :) drzim palce maj sa