Bolesti hlavy zhorsene videnie , tlaky v hlave

nealkoholik

''Popis bolestí hlavy a príčiny vzniku''
Bolesti hlavy inak tiež cefalalgia alebo cefalea môžu byť rôzneho charakteru, intenzity a trvania. Môžu mať aj rôznu príčinu. Sú častým prejavom najrôznejších ochorení, ktoré nemusia byť vážne, ale môže sa tiež jednať o ochorenie život ohrozujúce. Vždy sa vyžaduje komplexné vyšetrenie.Podľa príčiny vzniku rozlišujeme primárne a sekundárne bolesti hlavy.
V prípade primárnych ide o bolesti, ktoré nie sú sprevádzané iným ochorením.
Môže ísť napríklad o migrénu, kedy ide o záchvaty úpornej bolesti často sprevádzané nevoľnosťou, zvracaním, zvýšenou citlivosťou na svetlo alebo zvuk.Ďalej tenzné bolesti hlavy, ktoré môžu byť spôsobené stresom, dlhodobou prácou pri počítači, namáhaním očí. Ide o bolesti hlavy v dôsledku problémov s krčnou, hrudnou či bedrovou chrbticou.Do tejto skupiny patrí aj takzvaný cluster headache. Ide o jednostrannú bolesť hlavy vysokej intenzity a záchvatovitého charakteru, keď príčina nie je zatiaľ objasnená.Pri sekundárnych bolestiach hlavy je na vine iné ochorenie, napríklad chrípka či zápal prínosových dutín alebo vážne až život ohrozujúce ochorenia a stavy. Napríklad nádor na mozgu, zápal mozgových blán či meningitída.Liečba bolestí hlavy – zbavte sa ťažkostí
Pri sekundárnych bolestiach je liečba zacielená na príčinu ochorenia, keď bolesť hlavy je jej prejavom.Liečba migrény je založená na prevencii vzniku migrénových záchvatov, nutné je vylúčiť všetky možné spúšťače záchvatu. Ďalej sa podávajú analgetiká, nesteroidné antiflogistiká, špecifické antimigreniká, preventívne sa používajú beta blokátory a ďalšie lieky.Na migrénu i tenzné bolesti významné pôsobia psychologické a relaxačné metódy. Všeobecne je doporučovaná zmena životného rytmu a protistresové aktivity.

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.