Lekári dcére nedokážu zistiť diagnózu- vie mi niekto poradiť?

Príspevok v téme: Lekári dcére nedokážu zistiť diagnózu- vie mi niekto poradiť?
Amalka123

Ahojte. Rozhodla som sa sem vložiť túto otázku pretože som bezradná a možno by ste nám vedeli pomôcť, resp.ste si prešli niečím podobným... Dcérka má 17 rokov. Už 3 roky má zdravotné problémy a lekári si ju doslova pohadzujú ako horúci zemiak...
Všetko sa začalo v štrnástich rokoch v podobe silného točenia hlavy a závratov. Neskôr sa jej pridružili nepretržité bolesti hlavy. Minulý rok sa začali poruchy videnia, vnímania a kolapsy... Denne sa mi sťažuje, že sa cíti dezorientovane, z ničoho nič na ňu prichádzajú stavy, kedy sa vraj cíti ako v nejakej ,,kóme", nevie si spomenúť ani na svoje meno a nespoznáva okolie. A pred týždňom sa jej začala k tomu všetkému triasť pravá noha a nevládze poriadne stáť na nohách, chodiť, kolabuje mi...Musela dokonca kvôli tomu prejsť na individuálny študijný plán... Som z toho všetkého zúfalá a vydesená, lekári sú takisto bezradní... Vyšetrení absolvovala neúrekom... poslali ju 2x na MRI mozgu- našli tam 2 cm cystu na corpus pineale (neurológ nás odpísal so slovami, že je nemožné aby spôsobovala takáto mikrocysta zdr.problémy), mala 24 hodinový holter EKG a TK- v norme, absolvovala pred 3 rokmi videonystagmografické vyšetrenie, kt.nezistilo príčinu závratov, gynekologicky je takisto v poriadku až na mikrocysty na vaječníkoch.. Takisto bola aj u psychiatra a chodievala k psychológovi, nasadili jej AD a lieky na úzkosť, či sa stavy nezmiernia,resp.či nejde o derealizácie, no ani po polroku užívania nenastalo zlepšenie, skôr sa len pridružili ťažkosti...
Od detstva má uzlík na štítnej žľaze a istú dobu brala euthyrox. Endokrinologička z krvných testov zistila zvýšenú hladinu progesterónu a poslala ju do NEÚ v Ľubochni na hospitalizáciu. Môže ísť o poruchu nadobličiek alebo štítnej žľazy?
Prosím o radu kohokoľvek kto si prešiel podobnými ťažkosťami. Ťažko sa mi pozerá na takmer dospelú dcéru, ktorá mi slabne pred očami a nevládze ani chodiť a odpadáva mi... Ďakujem za každú radu...

Kikuska111

Dobry den, nasla som Vas prispevok. Pretoze hladam odpovede na moj zdravotny stav.
Mam 35 rokov a dost podobne zdravotne problemy ako Vasa dcerka.
Po pretrvavajucich podobnych tazkostiach som si na vlastne naklady nachala urobit MR mozgu a zistila som, ze mam 1cm cystu. Lekari vsetky moje tazkosti beru na lahku vahu. ako keby to bolo bezne. Tieto tazkosti mam od detstva a stupnuju sa.
A rada by som sa opytala ako sa ma Vasa dcerka. Ci sa jej stav zlepsil a ci lekari dokazali urcit pricinu jej zdravotnych problemov.
Dakujem Kristina

Omen

Amálka, ak neurológ považuje nález 2cm pineálnej cysty za mikrocystu, potom ho treba OKAMŽITE vymeniť! Za odborníka.
Medzi najčastejšie symptómy patrí tenzná bolesť hlavy, migréna, vertigo (závrat), nauzea (nevoľnosť, nutkanie na zvracanie), kolapsové stavy, diplopia (porucha zraku, dvojité videnie). Tak si to porovnaj s tými, ktoré má tvoja dcéra. Ďalšie príznaky môžu vyvolávať AD, ktoré jej predpísali.
NEDÚ Ľubochňa je dobrá voľba. Bola by tu ešte jedna možnosť - vyhľadať súkromné diagnostické centrum.