Hormonálna búrka v menopauze: Ako a čím sa dajú zmierniť príznaky menopauzy, radí gynekologička

RedBee

Ja som začala na odporúčanie gynekologičky užívať Jodis a musím poklopať, že sa momentálne cítim super, ani neviem, že mám nejakú menopauzu :D Skúste sa poradiť, alebo prečítať na ich webe, tu majú aj o menopauze a jóde dobrý článok : www.jodis.sk

Andrea_666

Dobry sposob su aj rastliny a bylinne preparaty ktore pomahaju optimalizovat hormonalnu rovnovahu. A ze ich nie je malo, dokonca so slubnymi vyslekdami: forcex.sk

zuzimulka

mamina bola pocas menopauzy naozaj neznesitelna, furt podrazdena, unavena, mala vkuse navaly tepla az tak, ze bola uplne mokra a musela sa prezliect. dufam, ze ja to budem znasat lepsie

Zuzka8

Moja mamina mala pocas menopauzy extremne priznaky a hlavne navaly uz bola zufala tak sme hladali vsetko mozne ale nasa podmienka bola prirodne nie nejake lieky atd nasledne v lekarni odporucili jodis koncentart a to je asi zazrak mamine po cca 2 tyznoch zmizli navaly a citila sa super odvtedy ani nevedela ze prechadza menopauzou
www.jodis.sk

MLB

Proti silnému krvácaniu pomáha bylina Alchemilka, česky Kontryhel, ktorá dokáže celkom zastaviť aj veľmi silné nebezpečné krvácanie. Dostať ju kúpiť v lekárňach ako čaj, ale na obale sa nepíše účinok byliny, lebo EU to zakazuje.
Pri nedostatku estrogénov pomáha chmeľ-šištice-tiež ako čaj. Chmeľ je silný uspávací prostriedok, ukľudňuje aj pri úzkosti a panike. Zvyšuje hladinu estrogénov a vyvoláva krvácanie. Veľmi znižuje tlak, spomaľuje srdce. Pre estrogény môže byť chmeľ nebezpečný pre ženy s rakovinou ženských orgánov.
Ťažkosti v prechode nemusí mať žiadna žena, záleží to od životosprávy počas celého života. Napríklad Japonky v tomto období nemávajú žiadne problémy, lebo celý život jedia prevažne surovú zeleninu a sóju /nie GMO /a majú nízku hmotnosť.