Som veľmi nízky

Príspevok v téme: Som veľmi nízky
Peter2006

ahoj volám sa Peter za 2 týždne aj pár dní mám 14 rokov a niesom si istý či mám vôbec 160cm naposledy som sa meral asi pred štyroma mesiacmi a mal som 155 ale odvtedy som už trochu vyrástol ale ajtak to su podla mna len nejake tie 3 centimetre.. som v ôsmom ročníku a patrím medzi najnižších... všetci majú už 170 a viac a nie len chlapci ale aj dievčatá a ja už začínam pochybovať že budem nejak veľmi vysoký tak sa vás chcem spýtať či je nejaká šanca že budem v dospelosti mať viac než 180-185 cm ďakujem za odpovede

ferikotryjnezna

Ahoj :)
V prvom rade si nič z toho nerob, blbé kecy si nevšímaj ;) Trošku sa viem vžiť do tvojej kože. Mám 21 a 175cm. Nieje to najmenej ale ani žiaden luxus.
Idem ťa teraz práve potešiť.
Za prvé, ešte sa aspoň tých 15cm potiahneš, kedže tvoje rastové štrbiny na kostiach sa ešte určite neuzavreli a práve teraz v puberte začnú pôsobiť pohlavné hormóny a ty sa ešte potiahneš do výšky, najviac okolo toho 15-16 roku, potom už pomenej.
Za druhé, venuj sa behu a vytrvalostným športom, jedz pestrú stravu a dopraj si veľa spánku (ideál 8h), môžeš sa aj cvičeniu s váhou tela pomaly venovať.
Za tretie, ak by si veľmi nevyrástol tak to vôbec nevadí, hodnota človeka sa nemeria podľa toho, koľko cm má ale podľa toho, aké má srdce, ako sa chová a akú charizmu má. Je xy nižších chlapov ktorí majú takú charizmu, žeby vysokých do vačku strčili celkom v pohode.
Čiže hlava hore a nad tým si vôbec hlavu nelám, zbytočne ;)
Drž sa!

Carie

No ked mas tak vysokych bratov tak iste aj rodico tak potom je jasne ze sa vytiahnes aj ty. Si este velmi mladucky. Ako ja som mala v 14 rokoch rovnaku vysku ako mam teraz ale chlapci su na tom inak. Dievcata sa vytiahnu skoro a rychlo a skoro aj prestanu rast. V tom veku su casto vyssie ako chlapci. A chlapci zas rastu pomaly a dlho, alebo sa vytiahnu neskor. Ja som bola v detstve vzdy vyssia ako moj rovnako stary bratranec. V puberte tiez. A potom sa on vytiahol a teraz je o hlavu vyssi odo mna.

Peter2006

akože uz mi to vravelo viac ludi že sa potom vytiahnem aj že každý rastie inak že napriklad keď niekto začne velmi rast v 13 tak druhy zacne napriklad v 15.. aj to som chcel este ze mam dvoch bratov jeden má 184 ten bol vraj tiez celkom nizky ale v 13tich mal 166 a teraz má 184 a druhý má 189 ale ten bol vraj vždy strašne vysoký tak teda dúfam že budem mať aspoň nad tých 180

Peter2006

akože uz mi to vravelo viac ludi že sa potom vytiahnem aj že každý rastie inak že napriklad keď niekto začne velmi rast v 13 tak druhy zacne napriklad v 15.. aj to som chcel este ze mam dvoch bratov jeden má 184 ten bol vraj tiez celkom nizky ale v 13tich mal 166 a teraz má 184 a druhý má 189 ale ten bol vraj vždy strašne vysoký tak teda dúfam že budem mať aspoň nad tých 180

ahjajjaj

ahoj Peter, som 168 cm vysoká. Mala som prváka na strednej škole 15 ročného, ktorý bol o hlavu nižší ako ja. Aj ako druhák bol malý, ako tretiak, už ako tak, ale zato nižší ako ja, a cez letné prázdniny medzi 3-4, ročníkom strednej školy, odišiel tak, že bol odo mňa o čosi nižší, a vrátil sa tak, že bol o dobrých pár centimetrov vyšší ako ja.
Čo robiť, aby si narástol? Dostatok spánku, dostatok pohybu - šport, zdravá výživa. A trpezlivosť. Daj mi Bože trpezlivosť, ale prosím Ťa urob tak okamžite! :-))