som zmätena poradte mi

Príspevok v téme: som zmätena poradte mi
hnedovlasedievca

Ahojte,som baba a mam 16 rokov.Uz ma trosku dlhsiu dobu trapi to,ze si domyslam,ze som inej orientacie.Neviem vlastne ani preco ma to napadlo ale vzdycky som nad tym zacala uvazovat po tom, ako mali nejaky moji kamarati blbe poznamky. Nikdy som nemala vztah a nikdy som s nikym nechodila.A preto aj moj kamarat mal na mna blbe poznamky typu "Kedy budes mat niekoho". "Som zvedavy na tvojho frajera". "Nakoniec skoncis so zenou". a rozne reci podobne tymto. Akoze prvy krat ma tak napadlo,ze "jezisi co ak som ina" asi ked som mala 14 a v tej dobe sa mi nikto nepacil tak ma napadla takato myslienka. Ale potom ma to samozrejme preslo,vzdycky som snivala o vztahu s chlapcom,rada som sa pozerala na romanticke filmy a tiez som snivala o tom ako mi da pusu,objime ma a podobne.Lenze mne sa ta myslienka vratila vzdy nejak po par mesiacoch. Pretoze,som mala 14-15 a nikto sa mi nepacil.Kazdej spoluziacke sa niekto pacil,niektore mali uz aj vztahy...a mne nikto. Tak ze zas blba myslienka,ze co ak som naozaj iná.Lenze vzdy to preslo a potom som zas snivala o chlapcoch. Teraz mam 16 a este som stale s nikym nechodila.Je pravda,ze by som na jednej strane velmi chcela ale na druhej strane sa strasne bojim.A neviem preco sa stale drzim tej blbej myslienky,ze "co ak...". Mam normalne panicky strach z toho,ze by som mohla byt na zeny.Aby som to nejako ujasnila....zeny su akoze vyzorovo pekne,viem zhodnotit ich krásu,viem mat u nich obdiv,viem sa na ne pozriet na ulici (ja si celkovo vsimam kazdeho na ulici).Ale uprimne by som to s babou vyskusat nechcela.Neviem si predstavit mat vztah so zenou.Akoze ano,po vizualnej stranke si clovek vie predstavit hocico.Ale reálne by som si to predstavit nevedela.Ale aj tak som sa zacala bat takych veci ako "co ked sa zalubim do zeny".Niekedy nechapem samu seba,ze preco sa takto straším.Vzdy si predstavujem vztahy s chalanmi.Vzdy rozmyslam nad tym ake by to vsetko bolo s chalanom. Ale niekedy pocitim taky blby pocit v zaludku,ze co ak to cele nie je pravda.Ale potom sa o tom porozpravam s niekym a prejde ma to. A potom si dokonca vravim,ze "Ako si mohla byt taka sprosta a mysliet na to?".Akoze rada by som sa toho blbeho pocitu uz zbavila.Lebo uz mi zacalo šibat a potom som si uz "zo strachu" robila take testy na sexualnu orientaciu. Vzdy mi vyšlo,že vaša orientacia je heterosexuálna. Alebo mi este vyslo,ze som heterosexual s troskou romantickou naklonnostou k zenam.Akoze citala som,ze vraj vela hetero žien sa páčia ženy a podobne.Akoze ja len ako hovorim,ze ja len viem zhodnotit,ze ci je zena pekná ale kebyze sa ma niekto spyta otazku,ze "Co sa ti paci na zenach?" tak by som odpovedat nevedela.Ked sa ma niekto spyta co sa mi paci na chlapcoch tak to viem povedat,ze co sa mi paci.Citala som aj,ze vraj nikto nie je tak cisto hetero ale tak neviem no. Ja by som chcela vztah s chlapcom.Chcela by som mat raz aj deti cize rodinu. Hadam ma chapete. Chcem sa uz zbavit tohto blbeho pocitu,pretoze som kvoli tomu mala dost depresivne obdobie a bola som dost psychicky zle.Poprosim vas iba o normalne odpovede pretoze je to nieco z coho by som nechcela aby si niekto robil srandu.

hnedovlasedievca

Dakujem ti La,ze si si dala tolku namahu a napisala svoj nazor.Velmi si to vazim,konecne som citala nieco normalne,nieco,nad cim som sa naozaj aj zamyslela a konecne som necitala nic,co by ma zmiatlo este viac :D

Omen

Si výnimočné, rozumné a inteligentné dievča, ktoré by si prialo veľa rodičov! Len to má jeden háčik, a síce NEmáš správnych kamarátov. Tí svojimi nejapnými infantilnými rečami narušili tvoju citlivú dušičku a vyvolali "panický strach".
Musíš sa zbaviť tých myšlienok, ktoré ti vŕtajú v hlave, ovládať svoj strach a zamerať svoju myseľ iným smerom. Vyskúšaj toto: ak ti opäť prídu na um takéto myšlienky, zober papier, napíš ich tam, potom spáľ a spláchni na záchode. Časom sa toho zbavíš!
Strach je dobrý sluha, ale veľmi zlý pán. Tým pánom musíš byť ty a len ty. A s kamarátmi si sprav poriadok, musíš sa naučiť brániť!
Ideš na to dobre, všetko má svoj čas. Raz stretneš svojho princa na bielom koni a ja ti prajem, aby bol prvý aj posledný a klapalo vám to až do konca života! Tak hlavu hore a už nebuď "zmätené" hnedovlasedievča. : )

La

Ahoj, to mi je ľúto, že sa trápiš a domýšľaš si takúto vec.

V prvom rade som prekvapená, aký nátlak robia tvoji kamaráti. Myslím si, že ich reakcie sú neprimerané a nie je to ich vec kedy si niekoho nájdeš - je to tvoj život a tvoje rozhodnutia. Keď si zatiaľ nestretla žiadneho chlapca s ktorým by si túžila mať vzťah, tak je to v poriadku, že vzťah nemáš. Ak by si mala vzťah len kvôli tomu, že cítiš nátlak a jednoducho len potrebuješ s niekým byť, tak to by bolo ešte len trápenie. To či máš alebo nemáš vzťah nesúvisí so sexuálnou orientáciou.

V druhom rade si mladá a na vzťahy máš kopu času. Naozaj sa nemáš kde ponáhľať. Ja som v 16 (a aj keď som bola staršia) neriešila žiadne vzťahy a venovala som sa záľubám a škole. Skôr mi príde na zamyslenie, keď niektorí začínajú priskoro a majú v takom veku už veľa vzťahov za sebou. To je však dôsledok dnešnej spoločnosti, a tiež výchovy doma alebo v škole.

Človek by sa mal v takom mladom veku rozvíjať hlavne po psychickej stránke, lebo či to niekto chce alebo nechce počuť, zameranie na pudy v ranom veku bráni správnemu nastaveniu psychiky. Je dôležité získavať skúsenosti hlavne vzdelávaním sa, v tvorivej činnosti a v sociálnom kontakte s ľuďmi, ktorí ťa majú skutočne radi a chcú ti dobre.

Píšeš, že vždy si snívala o vzťahu s chlapcom a raz chceš mať rodinu, deti. Tak konečne prestaň vymýšľať! Prečítaj si to po sebe a zistíš, že ty nemáš žiadny problém so sexuálnou orientáciou. Ako sa zdá, tvoj problém je skôr nižšie sebavedomie a väčšia úzkostlivosť. Skús na sebe viac popracovať a vo voľnom čase sa venovať príjemným veciam.

Je normálne, že vieš niečo pekné oceniť aj na ženách, že napríklad dobre vyzerajú. Opäť, bolo by na zamyslenie, keby si voči ženám bola nejaká neprajná a odmeraná, a jediné čo by si si všímala by boli muži. Veď určite máš aj kamarátky, a to neznamená, že ak nejakú kamarátku budeš mať veľmi rada, tak je tvoja sexuálna orientácia ohrozená.

Píšeš, že sa chceš zbaviť toho pocitu "čo ak". Možno ti pomôže, ak si uvedomíš, že tieto veci okolo sexuálnych orientácií sú agenda s istým cieľom a s obrovským vplyvom. Ty ten vplyv na sebe pociťuješ a vyvádza ťa z miery! Si v takom veku, že ten vplyv je na teba a iných mladých ľudí oveľa väčší ako napríklad na niekoho staršieho kto už je zrelý, resp. vyzretejší.
Nestále nám masírujú mozgy cez médiá, mimovládky a rôzne organizované akcie, a potom riešiš veci, ktoré by ti nikdy nenapadlo riešiť a neriešiš veci, ktoré by si riešiť mala. Veď si to všimni. Buď silná a nenechaj sa manipulovať. Nebojuj s vlastným rozumom a vlastnou intuíciou a neboj sa ich používať všade.

Prajem ti veľa síl. Teš sa zo života, a buď pokojná a spokojná.

hnedovlasedievca

dakujem kazdemu za odpoved,dufam,ze mi este nejaky ludia povedia svoj nazor.Viete,ja by som chcela niekoho zazit lasku aj ked viem,ze na nu mam cas.Len sa citim troska pozadu a navyse este taky chalan do mojho zivota neprisiel,ze by ma nejako zaujal alebo vzrusoval snad chapete.A potom mam strasnu paniku z toho,ze co ak som na zeny.A ja si to vobec neviem predstavit a ani nechcem.Len niekedy mam taky pocit,ze co ked klamem samu seba.Snad chapete.A len aby ste vedekli vzdy sa mi pacili iba chalani.

miki25

Vidíš, ako ti to pekne radia :) Počuvni nás, máš ešte čas. Napr. moja sestra začala s chalanmi chodiť až v 19tich. Dnes má 26 mala ešte ďalšie 2 vzťahy a na budúci rok chystáme už asi svadbu.

Ja som si ako chalan, ktorý začínal neskoro tiež vypočul svoje, ale bral som to všetko s humorom. Mám 31 rokov a väčšina ľudí nevie, že som mal už vzťah, ale jeden som mal na VŠ pár mesiacov. Vo veku 23-26 rokov som randil ako o dušu a dával som dievčatám šancu, ktoré ma chceli. Pretože som bol unavený z toho, že ten koho som chcel tak ma vôbec nechcel.

ahjajjaj

Myslím, že Tvoj problém je odzrkadlením inej doby, ako keď som bola ja v Tvojom veku. Toho času sa homosexuálne vzťahy a iné orientácie neomieľali toľko, ako dnes. Práve preto je to, že Ťa také niečo vôbec napadlo. Tiež sa mi nepáčil žiadny chlapec, keď sa už každej kamarátke niekto páčil. S nikým som ani nechodila. Tiež som sa považovala za inú, kým som nenaďabila na mladých kresťanov, s ktorými som sa skamarátila... a vlastne som životu veľmi veľmi vďačná za takých fajn kamarátov, ktorých som získala. Vtedy mi akosi prestalo chýbať to, aby sa mi niekto páčil, jednoducho som tomu nevenovala pozornosť, lebo som sa sústredila na iné veci. Začala som tvoriť materiály na mestskú nástenku, organizovali sme stretnutia stále inde, kultúrne a náboženské programy. Našla som mentálne postihnutú dospelú ženu, ktorej matka bola veľmi stará a bola rada, keď sa jej na krátky čas mohla zbaviť. Tak aj pri nej sme sa striedali a vodili ju na prechádzky a do cukrárne.

kvetinka777

- ahoj

podľa mňa ešte máš čas riešiť takéto veci, veľa vecí sa vykryštalizuje samých, len si dopraj čas. Nerozmýšľaj nad tým, venuj sa veciam, ktoré máš rada a toto nechaj plynúť.