Staré mince

Príspevok v téme: Staré mince
Kamilo

Chcel by som sa informovať, kde by som mohol zohnať nejaké staré mince, poprípadne mince ktoré zobrazujú nejaké udalosti z minula alebo osobnosti, to je jedno. Samozrejme za nejaké priateľnejšie ceny :-) Zatiaľ je to len taký nápad zbierať mince kedže nejak žiadneho koníčka nemám. Videl som minule nejakú reláciu o starožitnostiach tak mi to zberateľstvo mincí prišlo celkom ako zaujímavé. Vopred díky.

Miromo

Myslím že na bazároch sa dá toho nájsť dosť a možno aj dohodnúť ceny sa dá. S Národnou pokladnicou som mal skúsenosť len raz, nebol problém a mince je super. To som si vlastne kúpil len tak pre radosť.

Shubi

Aj ja mám pár starých mincí. To som si podonášal aj zo zahraničia a kupoval na bazároch a blších trhoch. Z Národnej Pokladnice mám asi len zo dve. Zase nekupujem nejak často ale čo som videl majú to tam pekný výber. Ono záleží aj na čo sa zameriavate. Ja som si zhánňal vtedy nejaké mince spojené z históriou slovenska. No a pár tých zahraničných. Teraz som teda už asi dva roky nič nekúpil, nejak mi to nevychádza.

Robbob

@Kamilo Tak to určite, je to príjemný koníček. A čo som si prešiel stránku tak je tam toho dosť aj lacných takže určite je z čoho vyberať.

Kamilo

Tak myslím že sa dá nájsť aj v priateľných cenách. Tiež som si na začiatok kupoval lacnejšie. A hlavne kupujem len zriedka, naposledy som kúpil toho Elvisa. Ešte som teda stihol lebo už potom bol vypredaný. Ale verím, že ťa to zbieranie bude baviť.

Robbob

Ja som si objednal teraz prvú, tiež z Národnej Pokladnice. Zberateľstvo sa mi veľmi páči tak by som chcel vyskúšať. No uvidím koľko budem schopný za tie mince míňať.

Borko42

Tiež nakupujem aj na Národnej pokladnici ale aj na kadejakých online bazároch a tak. Proste čo kde zaujímavé nájdem.

Kamilo

@Onderis Tiež sa mi nič také neprihodilo. Čo som objednal tak aj prišlo inak žiadne iné mince bez objednania mi neprišli a ani mi nevolali.

Andrejec

@Onderis hej na toto som počul teda dosť a bol som zvedavý či ma to tiež postihne. No samozrejme nič. Raz mi zavolali či nemám záujem o jednu mincu, pekne som odmietol a už teda mi nevolali vôbec. Takže že by ma to nejak obťažovalo nemôžem povedať. Myslím že čo sa otravovania týka tak mám horšiu skúsenosť s mobilnými operátormi:-)))

Onderis

Národná Pokladnica je v pohode. Kupoval som už dávanejšie nejaké mince. Len si pamätám že niekto mal problém so zásielkou ktorú si neobjdenal. No neviem, mne sa to veru nestalo, myslím že si treba hlavne prečítať zmluvné podmienky poriadne. Sú tam nejaké možnosti zaškrtnutia tak možno to len zle označili.