Rozvádzajú sa??

Príspevok v téme: Rozvádzajú sa??
maria004

Ahojte, takže moji rodičia sa chcú rozviesť:/ už majú obaja vyplnené papiere aj poslané...začalo sa to v jeden večer asi pred 2 mesiacmi keď sa pohádali a od vtedy mama s nami odišla k babke ?už sme tam 2 mesiace, teraz konečne chodíme už aj domov za otcom. Som s toho veľmi nešťastná pretoze celý život sme spávali všetci v jednej izbe a boli veľa spolu...a zrazu proste už majú rozvodové papiere:( a otec chce od mamy kľúče od bytu aby vrátila:((( mama nám zase kupuje k babke nábytok ? proste celé zle a ja o tom neviem s nimi normálne hovoriť lebo sa vždy rozplačem. Čo mám robiť? Sú aj vaši rodičia rozvedení? Môžem sa s vami o tom porozpravat?:((dala by som všetko za to aby sme boli zase všetci spolu

marek1251487

je to tazke na pochopenie, ale ver mi ze by ste vsetci trpeli viac, ak by ste ostali spolu. ty by si sa pozerala na nefungujuci vztah, oni by v nom zili. podstatne je, aby ste aj po rozchode ostali stale "rodinou". ziadne hadzanie taniermi o stenu, hadky. take veci sa proste deju. je to prirodzene a nie divne. ak sa rozidete, stale mozete ostat spolu. aj ked oddelene. viem, ze to je divne. prezivam to iste a sme vsetci nadalej v pohode. samozrejme to nebude nikdy taka ako predtym. ale urcite lepsie ako potom..rozchod a rozvod neznamena ze to musi byt nutne horsie. praveze to moze byt lepsie. neuvidis rodicov ako sa hadaj, robia sa i naprieky. uvidis ich ako slobodnych, mozno s inymi partnermi. ale uvidis, ze k tebe sa u nich nic nezmenilo. ze si vzdy u nich jednicka. spojivo, vdaka ktoremu dokazu vzajomne komunikovat. rozchodom sa nestracate. skor by som povedal, ze sa nachadzate. dovolte si ist kazdy svojou cestou. aj tak nikdy vy vsetci nezidete z tej vasej spolocnej.

mantika

niekedy sa to proste stane. viem, ze to obude asi tazke ale rodicia musia vediet co je najlepsie. nikto vam nebude zakazovat sa s ocinom stretavat ale oni uz spolu proste asi nechcu byt a maju na to vazne dovody, o ktorych vy mozno ani nemusite vediet

ahjajjaj

ahoj Mária, máš to teraz ťažké, ale ber to z tej stránky, že Ty si rodičov nestratila. Za to, že oni dvaja nie sú spokojní v manželstve, Ty môžeš mať rada oboch. A pokiaľ Vám to všetkým vyhovuje, chci od nich striedavú starostlivosť, aby si s oboma trávila dostatok času.

Carie

A dokym ste sa neodstahovali zili spolu pekne a nehadali sa? Je to smutne, zda sa, ze sa zacinaju neznasat. Najviac na to doplatite vy deti. Ale snad este pridu k rozumu, je to len 2 mesiace