Štítna žlaza

Príspevok v téme: Štítna žlaza
Tyia

Zaujímalo by ma či sa niekto vyliečil z hypotyreozy žlazy. Mám celiakiu ktoru prisne dodrzujem, pred polrokom mi vseobecna brala krv a hodnoty na stitnu boli uplne pohode, avsak v Maji som prekonala zapal srdcoveho svalu (nezistena pricina) a v tedy v nemocnici mi vysli hodnoty na stitnu zlazu vyssie (hypertyreoza) tam mi dr povedala ze to moze byt od srdca a ze to bude pravdepodobne prechpdne (liecbu mi nedala) po mesiaci som isla na kontrolu k inej endokrinologicke, vysledok bola zvysena hypertyreoza s tym ze este pockame s liecbou a dodala ze urcite mozem mat ochorenie stitnej na autoimunitnom podklade kedze mam aj celiaku( avsak ju dodrzujem na 200% takze moje telo nema dovod voci lepku vytvarat prptilatky a poskodzovat telo) o mesiac som uz mala hypotyreozu aj s mierne zvacsenou stitkou ? nasadila mi euthyrox od ktoreho som mavala prve dni mierne bolesti hlavy, co mi prislo zvlastne, a momentalne aj meskanie menstruacie... proste same neprijemne komplikacie...
Chcela by som vediet ci sa da tato chorobu dostat do remisie,nasla som nejake informacie ohladom pozitivneho uzivania selenu,jodu, vraj uzivanie soji sa ma vynechat. Este ma napadlo ci poruchy stitnej zlazy som si nemohla sposobit stravou,kedze soju som jedla skoro denodenne,jod minimalne kedze morska sol sa nejoduje ?... budem rada ak sa podelite o vase skusenosti a rady, ( a inak euthyrox uzivam tyzden, 25mg a uz vidim opat velke minusi na vahe cize mam pocit ze stitka ide do hyperfunkcie )