Preco nemam odolnost na stres a co mozem urobit, aby som nemala tieto hnusne stavy?

Príspevok v téme: Preco nemam odolnost na stres a co mozem urobit, aby som nemala tieto hnusne stavy?
Jezisko

Akonahle mam stres, pride to. Viac telefonatov v praci, vacsi tlak na deadline, vylet niekam, to je jedno, co je pre inych bezne, mne sposobuje toto: okamzite tlaky v hlave, tocenie hlavy, vnutorny tras, atd. Proste najradsej by som si hlavu oflakala niekde nech mam pokoj. Preco mi toto je? Ovplyvnuje mi to cely zivot aj pracu. To mam akoze dedicne? Co mozem robit? Snazim sa pit magnezium a Bkomplex ale to mi este znizuje moj nizky tlak. Proste takto na mna posobi aj maly, mierny stres. Co mam so sebou robit nechcem takto existovat.

ModraObloha

ahoj, možno maš oslabene nadobličky.. su to v podstate žlazy ktoré produkuju stresové hormony , ak su vyčerpané tak aj tvoja odolnost je velmi nízka.. typický priznak može byt aj spominaný nizky krvny tlak... skus si o tom zistit niečo viac.. neni to téma čo sa da zhrnut v jednom prispevku.. ale v skratke maš rozne fázy unavy.. v prvej fáze nadobličky produkuju vela stresového hormonu v inej zase už malo.. najlepšie je dopriat si oddych... doplniť vitamíny B.. Dčko.. pripade nejake adaptogenne byliny ... určite je dobre neuživat stimulanty ako káva alebo horka čokolada či zeleny a podobne čaje pretože to len dalej vyčerpáva nadobličky.. Bčka už ked doplnuješ zohnaj si kvalitné.. z lekárne čo maš su smiešne male dávky hlavne v podobných pripadoch.. a taktiež nie synetické ale telu prirodzene.. napr vitamín B12 fo forme methylkobalamínu.. atd.. skus si o tom pozret niečo viac..