Operovali vám vybočený palec na nohe?

Príspevok v téme: Operovali vám vybočený palec na nohe?
Simonella

Dobrý deň,
za posledný rok sa mi začal vybočovať palec na nohe (halux), a chcela by som sa opýtať tých, ktorí už podstúpili operáciu, ako sú na tom. Odporúčate to? pretože som počula, že sa to môže aj vrátiť. Ďalšia vec - ženy, môžete nosiť podpätky? alebo je to už zakázané, aby vám topánka znovu netlačila palec doprava?
Ja zatiaľ skúšam rôzne ortopedické pomôcky na to, možno to trochu pomôže...
Ďakujem za rady.

alanitka

no ono by si sa mala potom vyhybat takym topankam, ktore by ti to mohli sposobit znovu vies. a neviem no na rizika operacie je dobre sa spytat aj lekara

Simonella

paanečku takže im nevyšla operácia ? :O ja veľmi za ňu nie som , ked počuvam v poslednej dobe ako sa to môže aj po operácii vrátiť.. a ešte ja, taka padavka isť na takú operáciu... :D
ďakujem za tipy, skúsim!www.zdravie.sk

mili2000

Môjmu otcovi operovali nobe nohy a obe sú znetvorené. Ja by som bol radšej za niečo iné - pozri si botyhanak, masíruj si bočnú stranu palcov a klbu, okolo klbu pod palcom prstom s ostrihaným nechtom, vytáčaj prst ako by si ho chcela vytrhnúť, bosá chôdza po tráve, kamienkoch, tiež dieta ... vylučovať nevhodné jedlá, uvolniť krčnú chrbticu

Simonella

Môže byť , že to súvisí so stavcami. Minule mi jeden ortopéd dokonca povedal, že mi jeden stavec chýba a preto aj nebudem môcť rodiť priroodzene ale cisarskym..

dedok

Omen tak ako ste napísal/a treba používať rozum : ruky to už dajú na správne miesto ja najskôr dám do poriadku chrbticu a potom sa riešia problémy ktoré trápia dotyčného človeka

Omen

Snejty,
zisťuje sa to vyšetrením chrbtice a nastavením stavca/ stavcov do pôvodnej pozície. Je jedno cvičenie, kde sa používajú ruky ( to mohol mať, okrem nastavenia chrbtice, na myslí Dedok), ale aj rôzne alternatívne recepty. Niekomu to zaberie, iný musí pod nôž. Záleží aj v akom stave hallux je a kedy vznikol.
Alopat nehľadá príčinu, rieši následok. Česť výnimkám!

snejty

Omen a ak by to bol C7, ako sa to zistuje a co s tym dalej? Moji ortopedi sa o chrbticu v suvislosti s haluxom vobec nezaujimali.

Omen

Súvisia! Ak máš problém niekde na chrbtici, potom sa ti to môže odraziť v akejkoľvek forme hockde na tele. Opätky či úzke topánky v spojitosti s problémom na C7 halluxy zhoršujú.