Priateľka / Byt

Príspevok v téme: Priateľka / Byt
Varus

Písal som do jednej témy, že u mňa nie je možné, aby som si našiel priateľku, pretože mám problém s bytovou situáciou. Bývam v byte s mamou, sestrou a starou mamou, ktorá je imobilná, takže už len sedí a leží na posteli.

Trochu ma prekvapilo, že so mnou ľudia nesúhlasili, keď som napísal, že by to určite priateľke vadilo, keby som si aj nejakú našiel. A stále si stojím za tým, že by to tak bolo.

Ja si neviem predstaviť, že by som si svoju babu doniesol do bytu, kde žijú ďalší traja ľudia a to sme skoro neustále na sebe, že nikam veľmi ani nechodíme. Nehovoriac o tom, že o starú mamu sa treba starať a je už na tom tak, že musí vykonávať veľkú aj malú potrebu priamo v izbe za pomoci špeciálnej stoličky, kde to treba následne vybrať a vyhodiť do WC.

Neviem si predstaviť, že by bola u mňa priateľka, ktorá by chcela ísť napríklad na WC, chcela by ísť po niečo do kuchyne a zrazu by videla ako moja mama riadi svoju mamu a ucítila by ten zápach, kým to mama vyhodí a vyvetrá sa. Takto to u nás aj každodenne vyzerá. Ak by chcel niekto napísať, že jednoducho treba niekde starú mami umiestniť, tak to je záležitosť na neskutočne dlhý čas, pretože zariadenia sú preplnené dôchodcami a všade je dlhý poradoví zoznam.

Samozrejme, že by som chcel vlastný byt, však to je asi sen každého mladého človeka, že raz bude mať svoj byt alebo dom. Lenže v dnešnej dobe je to nereálne. Byty sú tak predražené, že nie je možné, aby si mladý človek kúpil byt bez toho, aby si vzal veľkú pôžičku, ktorú bude splácať dlhé roky. Podnájom taktiež nie je riešenie, pretože človek vkladá peniaze do niečoho, čo nikdy nebude jeho.

Ja som sa s týmto zmieril, že by to každej babe vadilo, keby mala prísť k svojmu priateľovi a neustále by boli ako keby pod dozorom a nemohli si užiť čas, ktorí majú len sami pre seba. A nie, nemyslím tým len sex. Len ma zaskočili niektoré reakcie od ľudí, ktorí písali, že v tom vidím problém len ja.

Varus

To je veruže pravda. Nemám ani partnerku a už riešim moju bytovú situáciu. No ja si popravde neviem nájsť ani len kamarátku a nie to ešte partnerku. Niekto má vo vzťahoch celý život smolu. Neviem čím to je, ale jednoducho to tak je.

Človek si môže nahovárať ako len chce, že mu je samému dobre, ale podľa mňa to človek hovorí len preto, lebo ho už nebaví riešiť, že je stále sám.

Mne osobne chýba kontakt s dievčaťom. Neustále chodím s jedným kamarátom von na pivo, niekde na terasu do baru, ale človek potrebuje komunikovať aj s opačným pohlavím a nadviazať aj na inú konverzáciu.

snejty

Riesenie je prenajat si byt / izbu spolu s priatelkou. Ono celkovo su naklady na byvanie a stravu nizsie pre dvojicu ako pre single ludi.

Celkovo to ale riesis zo zleho konca. Riesis travenie vikendov u vas doma, ale este nemas priatelku. Najskor sa snaz zoznamit s nejakou fajn babou a potom ries ostatne. Uz len najst niekoho, s kym si clovek rozumie nie je jednoduche.

Varus

snejty to máš pravdu, len v jednej téme písali, že príde ženám dívné, keď už 30 ročný chlap nemá vlastné bývanie a stále býva v rodičovskom byte s rodinou. Preto som som voči tejto veci taký skeptický, že by ma hneď každá poslala do zadku, keby zistila, že bývam stále s rodinou. Najradšej by som to nejako vyriešil, len je to beh na dlhú trať.

snejty

Tak Varus, ono vela zalezi aj od veku - ci je v takej bytovej situacii niekto, kto len zacal pracovat a setri si na byvanie, alebo ide o 45 r. chlapa, ktoremu vyhovuje mamahotel. Alebo potom zase moze nastat i situacia, ze sa muz stara o chorych rodicov a preto byva s nimi. To sa neda len tak jednoducho zovseobecnit.

Varus

Niekedy sa mi zdá, že ľudia na tomto fóre píšu to, čo sa im v danej situácii najviac hodí. Ako som už písal, tak v niektorých témach o vzťahoch sa riešilo niečo podobné a tam odznelo, že či nie je mužovi trápne, keď si dovedie do svojej detskej izby priateľku, Zrazu to už problém nie je.

slobodnemaciatko

Dozrieva ovocie a nie muzi :-/
Ma pravdu a charakter, ked sa nechce s priatelkou vlacit po hoteloch ako s lacnou metlou, ci davat ju niekde v prirode. Mozno nejakym to nevadi, lebo su mentalne prezrete.

Carie

Ani si babu nehladaj lebo ty nie si mentalne zrely na vztah. Pockaj radsej par rokov, nie na to ked budes mat byt, ale na to, ked dozrejes a uprace sa ti to v hlave.

Varus

Ja nehovorím, že vzťah sa zakladá len na byte, aby som si mal kam doniesť frajerku, lenže po nejakom čase si jednoducho každý tú frajerku domov prinesie. V mojom prípade to nepripadá do úvahy.

Samozrejme, že by som bol rád, keby to moja polovička pochopila v akej situácii sa momentálne nachádzam. lenže mladé baby v mojom veku sú častokrát veľmi náročné, aj keď nie všetky.

Nemal som nikdy vzťah a preto mám predsudky, že by sa mi jednoducho otočila chrbtom. Možno sa mýlim a pochopila by to. Človek nikdy nevie.

cvk

Ja napríklad teraz absolútne nechápem čo tým sleduješ. Iný názor aký máš ty zjavne neuznáš, tak k čomu slúži táto téma ?
Aby sme ťa tu poľutovali že áno, máš pravdu, pre ženy je vo vzťahu na prvom mieste byt, takže si beznádejný prípad nikdy v živote si žiadnu nenájdeš...
Pravdepodobne máš pravdu, zrejme si žiadnu v živote nenájdeš, ale čo je príčinou ti písať nemusím, pretože to predsa vieš najlepšie a to je byt Xd