Pravidelné nafukovanie a ťažkosť v bruchu

Príspevok v téme: Pravidelné nafukovanie a ťažkosť v bruchu
wender11

Zdravím,
mám 20 rokov a už mesiac a pol zažívam pravidelne problémy s tráviacou sústavou. Začalo to deň potom, keď sme boli s kamarátmi na burger. Avšak musím priznať, že moje stravovacie návyky predtým neboli bohviečo. Pálivé omáčky, sladkosti(keksy, chipsy), veľa vecí na oleji, veľa pečiva, menej ovocia a zeleniny. Začalo to teda tak, že keď som niečoho veľa zjedol bolo mi ťažko, nafukovalo sa mi brucho, pričom som mal často zastavené vetry/neodgrgovalo sa mi ani nič - proste stopka. Potom to prešlo do takého štádia, že sa mi to stávalo po každom jednom jedle. Bral som Orenzym, Espumisan, pil čaje na trávenie, zdravé črevá a jedol menej. Po 2 týždňoch ma to prestalo baviť - išiel som ku jednému chirurgovi na ultrazvuk - tak ma poslal na RTG, z ktorého videl, že mám niekde v tenkom čreve nejaké "2 valce" - resp niečo neprechodné, nevedel sa k tomu vyjadriť iba toľko, že to tam nemá byť a posielal ma do inej nemocnice, nech sa na to pozrú aj ostatní. Došiel som do Krompách do nemocnice, každý doktor čo sa ku mne dostal mi obhmatával brucho - či ma na niektorých miestach nebolí, ale nie. Tak povedali, že si ma nechajú na pozorovanie ako na diagnozu "neprechodnost criev" a teda som lezal v nemocnici 3-4 dni (už si nepamätám), z toho 2 som nejedol nič, spravili mi CT s kontrastnou látkou, kde vyšlo všetko v poriadku akurát nejaké zväčšené uzliny (len to nejakých 7mm). 3. deň som mal iba tekutú stravu - nejaký puding, zopár piškót a tak. 4. Deň som mal ľahší obed a poobede ma pustili domov, s tým že mi odporúčajú gastro - hadičku zhora zdola. Počas pobytu v nemocnici mi brali viackrát krv, moč a po 4 dňoch som mal konečne aj stolicu (trvalo to lebo som nejedol). Všetky výsledky v poriadku - žiadna krv v moči/stolici, čo sa týka krvi všetko v poriadku, akurát zvýšený bilirubín - no ten mám už vyšší od detstva a trochu vyššia kyselina močová - predpokladám, že z toho nezdravého štýlu jedenia po dlhé roky. O pár dni na to som išiel na gastroambulanciu, kde mi doktorka rovno urobila gastroskopiu - hadička do žalúdka, s tým, že vraj mám zapalenú sliznicu dvanástnika, vzali odber zo žalúdka kvôli Helikobakteru a dostal som lieky Costi a Oprazole a odvtedy som sa stravoval diétne. Costi som dobral po 10. dňoch a už som ho brať aj tak nemal, o pár dní na to došli výsledky z testov na Helikobakter - negatívny + žiadne vredy ani nič. Dá sa povedať, že tých 10-15 dní mi bolo niekedy úplne super, niekedy som mal menšie ťažkosti, ale určite lepšie ako predtým. Doktorka z gastra mi predpísala Ganaton (trávenie), ktorý mám brať 2x denne. 2 dni po používaní Ganatonu a Oprazole mi bolo znova zle, celkovo mi to pripomínalo akokeby sa to všetko vracalo späť a po ďalších 4 akých-takých dňoch som musel znova dojsť na gastro, kde mi vlastne doktorka nič nespravila - pýtal som sa či to nemôže byť nežiadúca reakcia na ten Ganaton - vravela že nie. Že to mám ďalej používať akurát iba 1x denne a 2x denne Oprazole, s tým, že bude znova kontrolná gastroskopia a prípadne kolonoskopia. S požiadavkom či mi nechce spraviť ultrazvuk som dostal odpoveď, že už mi jeden doktor ultrazvuk robil a podľa CT sa riadi, že tam nič také viditeľné nie je. Takže znova... som doma, chodím do práce, stravujem sa diétne, zdravo, snažím sa ako tak pohybovať ale denne zvládam akurát cestu na vlak od vlaku do práce + sem tam prechádzka 2km pešo na stanicu z práce. Niekedy - možno raz do týždna si idem zahrať basket a inak čo sa týka pohybu iba chodím so psíkom von. Meriam 188cm, vážim momentálne 101kg. Necítim sa zle, som človek, ktorý síce nešportuje celý život pravidelne, ale s pauzami, ale športovať ma baví a určite nie som ten typ, ktorý po hodine nejakej hry ide domov lebo nevládze. Len tento problém s nafukovaním a ťažkosti na bruchu pretrváva mesiac a pol, pričom som mladý človek, stravujem sa momentálne zdravo, vyšetrenia krvi som mal viackrát, tak stále len ten bilirubín a kys. močová. Stále beriem ganaton, oprazole -pred jedlom a prípadne keď mi je ťažko po jedle, vezmem si Orenzym. Jediná vec, ktorú neviem, je či som na niečo alergický (nikdy som nebol na alergo) čo sa týka jedla alebo liekov - počas toho mesiaca a pol som však nehnačkoval ani nezvracal. Ani po žiadnom konkretnom jedle mi nebolo nejak vyraznejšie zle oproti iným. Chcem sa spýtať, či má/mal niekto niečo podobné, čo by to mohlo byť, nejaké rady, či vymeniť doktorku, všetko mi pomôže.

Ďakujem pekne

Ella-6

Ahojky akurat som napisala aj ja novu temu popri tom ako si ty pisal tuto svoju. Tak som si ju prečítala... Ja mam taketo presne iste problémy to co opisujes mam aj ja. Lenze ešte len na gastro pojdem. Zajtra na krv a 8.9 idem na hadicu... Akurát aom teda z tvojho príspevku vycitala ze teda este chirurg by mi vedel pomoct. Mna tieto problemy trapia uz mesiace. Tak zajtra sa tam skusim nejako dostať. Som zvedava. Inak moja dr je taka ze ona mi nechce ziadne odporúčenie dat ani nic.. A ja sa trapim s tym uz mesiace. Ani mi brucho nepomagala ani nic. Nepomohla som ti sice ale ty mne celkom ano. Tak ja ti prajem vela zdravia a aby si sa dal cim skor dokopy. Ja s tou stravou som bola taka ista viac nezdraveho ako zdravého. Ale po poslednych kŕčoch co som mala som povedala ze uz si budem davat pozor a ze som skoncila s nezdravymi vecami.. Snad to zvladnem. Ahooj vela stastia