Navsteva u fyzioterapeuta

Príspevok v téme: Navsteva u fyzioterapeuta
Ella-6

Ahojte chcela by som sa spýtať ako asi prebiehajú vysetrenia u fyzioterapeuta? Nikdy som nebola a planujem ist tak by ma to zaujimalo ci sa tam cvici alebo nejake rehabilitacie robia a tak. A ci sa pritom musim vyzliect od pasa hore a tak. Ja som dost hanbliva a mame tu u nas celkom. Mladeho fyzioterapeuta ku ktorému mam chodit. No len ja mam problemy sa nejak vyzliekať pred muzmi (prosim nesmejte sa mi zato a skuste pochopit ja son si zazila nieco co by ziadna zena nechcela, neni to ze ja len vymyslam a neviem co.) este proste neviem nejde mi to ani ist na masaz ani doktorovi.. Dakujem

ahjajjaj

ahoj, bola som, a vyzliekať som sa nemusela. Ale rátaj s tým, že to možno bude potrebovať. Vyzlieknutie je do nohavičiek a podprsenky. Pričom sa budeš musieť zohnúť dolu a dočiahnúť špičkami rúk nohy, chodiť po špičkách, chodiť po päte, poznačí sa, pri ktorých pohyboch Ťa čo bolí, kedy sa to zhoršuje a pod. Ale je možné, že nič také robiť nebude. Len mu povieš, kde Ťa bolí, resp. ukážeš lekársku správu, a on Ťa naučí rôzne cviky. Kvôli tým cvikom by bolo dobre prísť športovo oblečená, do niečoho, v čom sa Ti ľahko hýbe. Okrem cvičenia je možné, že Ti dáí na chrbát elektroliečbu. V závislosti od toho, na ktorú časť chrbta ju bude musieť aplikovať, si musíš uvoľniť tú časť chrbta, napr. vyhrnúť tričko, pri ľahu na bruchu tak, aby Ti na kríže mohol tie elektródy dať. potom Ti možno dá masáž, tiež uvoľniť tú časť, kam sa masáž poskytuje. Možno sa bude venovať chodidlám, niektorí fyzioterapeuti stláčajú nohu, teda zadnú časť od chodidla po členok a podľa toho, ako Ti ju stláčajú, vedia, ktoré body na chrbte treba masírovať, alebo rozcvičiť, prípadne tam aplikovať elektroliečbu, či parafín.