Testy rovnovahy v Ba Elektronystagmografia

Ella-6

Ahjjaj dakujem ti krasne za info... Takže to bolet nebude. To je pre mna dôležité. Uz som zažila všelijaké vysetrenia ale veru toto nie tak som zvedava no. Strasne dlhe cakacie doby su na toto vysetrenie mna objednali az na januar.. Som zvedava teda.

ahjajjaj

ahoj, absolvovala som také vyšetrenie. Na oči mi dali také tmavé okuliare, cez ktoré však presvitali určité body. Na stenu sa premietali body raz vľavo, raz vpravo, a ty máš očami sledovať kde sú tie body, pozerať sa doprostred, vľavo a vpravo. Ono Ti to nahrá pohyb očí, a podľa toho sa to vyhodnotí. Potom si máš ľahnúť, a budú Ti znova v okuliaroch sledovať pohyb očí. Pritom Ti do ucha budú fúkať vzduch a po fúkaní vzduchu sa budeš musieť pozrieť raz na ľavo, alebo napravo. Najprv jedno ucho, potom druhé a to isté. Keďže budeš ležať, ani keby sa Ti krútila hlava nespadneš a krútenie hlavy rýchlo prejde. Ich bude zaujímať ten pohyb očí, a dokedy trvá sa prispôsobiť novej situácii. Vyšetrenie som nevnímala ako príjemné, či nepríjemné, skôr zaujímavé.