Srdce si robí čo chce

Príspevok v téme: Srdce si robí čo chce
Landa20

som mladý mám 21 rokov a beriem betaloc na vysoký tlak aj tep... uz som mal hodnoty okolo 100 na 60 a doktor vravel ze pod tieto hodnoty sa nema ist a zmiernil mi davku vraj je to v lete po horucavach normalne... lenze ja stale mam nizsi a neberiem teraz aj ked viem ze sa nema narazovo vynechat ale cítim sa unavený ked si dam uz mam barz nizky potom a teraz som nebral a tep 57 ja som nikdy taky nizky nemal nesom zvyknuty na to tak neviem co robit viete mi poradiť ci to je normálne mat taky nizky tep ? Samozrejme pokojovy

Landa20

Tak ano chodim na interne pravidelne aj na kardio ale na kardio mam teraz az v septembri ist... no ono mozu lieky sem tam silnejšie zaucinkovat len ako vravim ja teraz NEberiem lieky ked mam taky nizky tep aj tlak... ano je to neprijemne a praveze som mal vzdy problemy s vysokym tlakom a tepom a teraz ked mam aj nizke jedno aj druhe ta to je horsie

Ella-6

Ja mam stale egilok. A chodis pravidelne na kontroly k dr k internemu?.. Echo ti robili?.. Tak napríklad sportovci maju tep len okolo 40 niektorí v klude ale normalne fungujucy clovek by mal mat tych 60 az 80 ake ozaj všetci sme iny... A pohybu mas kolko cvicis? Zislo by sa kardio pomaly zacinat a rozpumpovat krv srdce. Mozno si samo pyta.. Aj kvôli tlaku by bolo fajn. Ja ked som v tehotenstve mala nízky tlak az na odpadnutie a do toho vysoky ale tep tak som mjseka chodiť pešo po schodoch a ked bolo veľmi zle lyzicku soli do pohara a vypit a hned ni bolo lepšie aj ked to je nechutne. Ja ked som mala tych 43 tep povedal internista ze to je normalne. Ze to niekedy moze byt ze aj lieky silnejsie zaucinkuju alebo je v tele niečo ine ako bolo a predsa ja som. Bola po porode a hormony a všeličo... Ja tiez tieto stavy dobre poznam velmi je to neprijemne..

Landa20

Dakujem za odpoved no ja som tiez najprv bral egilok ale.potom mi to zmenili na betaloc tiez som mal problem s vysokym tepom... no praveze teraz mam nizsi tep aj tlak aj bez liekov lebo sam som vynechal ked uz mam taky nizky ako pre mna to je nizky lebo ked mam problem s tepom a bezne v klude okolo 75 az 80 a zrazu mam bez liekov 57 tak mi to je divne...doktor mi znizil davku ale aj tak ju neberiem lebo mam nizky na holtri som bol ze je vsetko ok ale to bolo 2 mesiace dozadu a taketo stavy uz mam 2 tyzdne tak nwm co sa deje

Ella-6

Ahojky, no nizsi tlak je vzdy lepsi ako vysoky, mas ho nizky kvoli liekom ktore uzivas? Ak hej tak nech ti upraví davku doktor. Myslim ze to je pohode ak nemas žiadne ine tazkosti ako zavrate, pocity na odpadnutie slabost... Poznam ludi co cely zivot maju tlak 80 na 60 napríklad a ani nevedia. Určite by to chcelo viacej pohybu a solit so zdravou solou. A tep v klude ma byt od 60 do 80 ale tak vsetci sme iny ten tvoj nie je taky strasny .. Ja uzivam na tep egilok niekedy som mala aj 150 a teraz ho mam uz okej uzivam len polku z 25 mg, ale tesne po porode sa mi stalo ze mi bola silna asi aj polka a mala som tep iba 43 a to mi aj bolo zle. Ale zacala som trosku cvicit a zlepšilo sa to. Mala som nedávno aj holter a tiez doktorka vravela ze po pouziti egiloku sa mi znizil tep aj tlak a aj v noci ze som mala nizssi lebo vecer berem egilok a predsa som lezala a spala.. Tak snad to je okej. Mam obehanych troch kardiologov a vsetci povedali srdce je zdrave je vporiadku. Ze toto co sa mi s nim deje ze si robi co chce je len sprievodny jav niecoho ineho co sa deje v tele. Drzim ti palce