Pri námahe počujem svoje dýchanie.

Príspevok v téme: Pri námahe počujem svoje dýchanie.
Tuzit_zit

Často krát od detstva mávam tento stav ktorý sa pokúsim popísať nižšie. Keďže tým asi nikto netrpí tak si to niekto nebude vedieť predstaviť ten zvuk ktorý počujem ale idem na to: pri námahe v lete (jazda na bycikli celý deň, práca na poli celý deň ) keď je aspoň 28C° občas nastane stav kedy počujem svoje dýchanie povedzme 20x viac nahlas ako normálne (všetci dobre vieme že dýchanie mozok filtruje teda ho bežne nevnímame) je to pri každom nádychu a výdychu počujem ako vzduch prúdi . Je to zvuk akoby niekde v hlave ale mám dojem že to počujem cez pravé ucho. Samozrejme nieje to tým že by som nahlas dýchal. Je to tým že sa pri námahe a v teple vraj pri strednom uchu opuchne niečo čo potom tlačí na niečo a to spôsobuje to že počujem svoje dýchanie nenormálne nahlas(teória doktora ktorý nevedel ale čo s tým). Idem sa z toho zblázniť a neviem ako to zastaviť. Pomáha keď sa predkloním na chvíľu alebo si prstami stlačim nos a snažím sa vydýchnuť nosom. Vtedy to prejde ale iba na chvíľu. Po pár minútach je to znova to iste. A počujem vtedy aj svoj hlas oveľa hlasnejšie. Našťastie pri svojej práci nemusím rozprávať ale začína to liezť na psychiku že počujem "v hlave' svoje dýchanie mnohonásobne hlasnejšie ako bežne.

Otázka znie. Čím to môže byť spôsobené čo to je a ako proti tomu stavu bojovať. Prácu a hobby chcem robiť ďalej.

Tuzit_zit

Je to počas námahy. Teda počas byciklovanie a počas práce na poli. Asi to bude niečo s eustachovou trubicou. Tu som chcel zistiť či to niekto už neriešil.