viem že mám psychickú poruchu ale aku?

Príspevok v téme: viem že mám psychickú poruchu ale aku?
Peggie26

ahojte už vyše roka žijem s psychickou poruchou ale zatiaľ mi ju nikto nediagnostikoval strašne strašne by som chcela vedieť s čím žijem ale zatiaľ som to neskúšala zistiť možno je medzi vami niekto kto by vedel k čomu sa moja porucha zaraďuje ... začalo to panickým záchvatom a presvedčením že zomriem nemohla som dýchať triaslo ma mala som tlak v hlave zavraty milion psychosomatických príznakov ako bušenie srdca atď... ako všetci takýto pacienti som pobehala milion vyšetrení a samozrejme skoro nič okrem trochu zvyšenej štitnej žľaze a zniženej funkcie pankreasu... toto sa mi opakovalo každý mesiac týždeň pred menzesom panický zachvat raz taký že zošaliem strašne som sa bala že sa mi manželové oči budu zdať ako cudzie a podobne potom som mala neprijemný pocit z každého oči lebo som sa bala že sa to vrati... potom panický zachvat zo strachu že skočím zo skaly atď atď ... potom som začala mať myšlienky typu že som všetko videla hneď v katastrofe... obchádzala som dieťa hneď som videla ako ho nechtiac drgnem buchne si hlavu a zomrie, ako zoberem a prechádzku psíka a skočí pod auto ... nakoniec som dostala ďalší panický zachvat zo všetkých najhorší zničoho nič ma napadlo že čo ak vyhodím svojho psa z balkona. vyslovene ma myšlienky nutili si opakovať že to chcem. aj keď som nechcela. bolo mi zle na vracanie bola som na kolenach plakala som nemohla som dýchať krutila sa mi hlava ... ja som realne videla v hlave ako to urobím ako skočím v blazinci a všetci ma nenavidia.... po tomto som trpela a začala som sa stým zmierovať priznala som si že mám psychickú poruchu a išla som k psychologičke... tej keď som povedala že takto žijem ale keď chcem viem tie myšlienky zahnať viem sa tomu postaviť dobre spávam chodím do prace športujem, manžel ma podporuje atď tak sme prebrali moje hrozne detstvo, ťažké traumy v živote, povedala mi že som bola vychovana sa upriamovať na zle veci a mala som strašne stresové obdobia a z toho to vzniklo ale že to zvládam dokonale a nemusím ju navštevovať to som bola prekvapená lebo som si myslela že ma odsúdi a da zavrieť :D .... po tom ako som sa s ňou porozprávala sa môj život zmenil ... denne mam veľmi škarede myšlienky že sa niečo stane, stačí že ma začne bolieť sanka a hneď dostavam paniku že nemôžem dýchať vždy to viem krásne prekonať a popritom pracujem smejem sa všetko je v poriadku ... začala som sa zmierovať s tým že mám takéto myšlienky ... napr. keď vidím nôž hneď mi zovrie žaludok že čo ak nebudem vedieť čo robím a niekomu ubližim ale pritom uplne chápem a viem že je to len blbosť a nikdy sa to nestane, strach ma popadne z hocičoho niekedy si spomeniem na tie oči a chviľu mam nepríjemný pocit potom si vysvetlím že je to len porucha a idem ďalej, niekedy sa bojím aby mi nepripadal manžel cudzí, veľmi ťažko znášam také spravy ako to čo sa stalo teraz vo vrútkach ... hneď vidím ako sa aj ja zblaznim a aj mne sa to stane a niekomu ublížim , bojím sa že môžem ublížiť svojmu dieťaťu keď ho raz budem mať , chyta ma panika keď si predstavim že som tehotná, bojím sa už všetkých duchovných veci náboženstiev hoci čoho z čoho sa človek môže pomiasť... a stale takto denne myslím že som dosť nad vecou ale chcem vedieť s čím žijem aby som vedela čo ma čaká v budúcnosti, v poslednej dobe ma desí že ma tie myšlienky nedesia a viem popri nich fungovať... o to mi išlo postaviť sa im ale teraz sa zasa bojím že bude zo mňa časom psychopat alebo čo...jednoducho nikdy ani jeden deň nie je koniec vždy príde niečo nové strach že sa zblaznim že potom niekomu ublížim a stale katastrofické scenáre... viete čo to môže byť za poruchu? mojím veľkým víťazstvom už je že tomu neverím ale je to nepríjemné po tom ako som sa stým začala zmierovať odchádzajú aj psychosomatické ťažkosti, pomáha sústredenie na dych knihy filmy príroda cvičenie atď ... nemôžete o tom s nikým hovoriť lebo to nepochopí lebo je to naozaj strašné ale nemôžem za to :( je to smutné ale ja sa aj tak teším zo života a robím čo ma baví chcela by som pomáhať ľuďom ako ja do budúcnosti aby sa nevzdávali a ak by mi to šlo dobre možno by som chcela aby sa o tom hovorilo verejne aby sme to zvladali lepšie s podporou okolia... ďakujem moc ak ste to niekto dočítali

jeanValjean

Hahahehe...nie všetci majú sny, ak nie sú zablokované chemicky či fyzickomechanicky.Rada,nech je realita akákoľvek neznesiteľná vydržať(bez chémie) aby prebehol naturálny spánok(na odohnanie naliehavých myšlienok použiť formulky ktoré..?podľa výberu vyznania,presvedčenia).

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

peggie 26, su tam tažke energie tvojho otca otec,tvojho deda, ulavi sa ti ak ich zastaviš...

Hhah

Peggie, no áno, presne :) niekto má problém s pankreasom, niekto s kĺbmi alebo rukou, ako píšeš, a iný zas má ten nervový systém.

Keď bolí chrbtica, tak sú prítomné úzkosti, lebo to tlačí do hlavy, ale niekedy zas môžu byť psychické problémy bez chrbtice. ..

Niekedy ľuďom na tie úzkosti pomôžu AD.

Môžem potom o tom viac, ak by. ... Terazky idem spaaať. =}}

jeanValjean

Absencia naturálnych snov!Príprava mozgu na extrémnom i irelevantnom či iracionálnom prisposobení reality.Od radosti sa veľa ľudí nezblázni pre to.

roberto610

Každy kto by si rád pokecal o skusenostiach s OCD a o "vyliečení" atd nech kludne napíše na email roberto177@seznam.cz rád pomožem,poradim,dám kontakty atd..! Mám za sebou 2roky ocd pekla..

Peggie26

ahoj no myslím že som mala aj také náznaky na depresiu lebo určítu dobu som si myslela že nič nemá zmysel a chcela som aby všetko čo najskôr skončilo už som si hovorila aby som už bola stara... aby sa už niečo stalo a mala som pokoj ale potom to prešlo :) a ja som skôr typ čo sa maximalne teší zo života ..beriem to ako keby som mala len jednoducho niečo choré ako keď ma niekto nefunkčnú ruku alebo tak jednoducho sa nevzdávam a sľúbila som si že s tým budem bojovať každú jednu sekundu. Zatiaľ som liekdy nebrala tak som veľmi rada ale viem že časom asi budú potrebné na dopomoc zatiaľ sa mi to nijak samé nezlepšilo. ďakujem ti moc ži si mi povedala svoj názor lebo ma veľmi upokojil nevidím v tom koniec sveta.

A práve to som aj zabudla napísať psychologička si myslí že to mám spôsobené chrbticou, 2 roky predtým ako mi začali prvé príznaky tak som začala mať problém s hrudnou chrbticou raz mesačne na týždeň niekedy až pn. čo mi taká extrémna bolesť udierala na pľuca do hlavy brady a krku aj týždeň som nemohla dýchať samozrejme mi dávali len lieky na uvolnenie a injekcie.. po 2 takýchto rokoch sa mi spustila panická porucha teda pravdepodobne povedali mi že sa stým nič nedá robiť ale ja už som si našla sm system a ten mi vyrazne pomáha. pred tým posledným panickým zachvatom som stým zasa bola na pn až som mala teploty také bolesti som mala preto mi psychologička kazaala tiež zamerať sa na ten chrbat a že všetko bude dobre :) joj keby to raz chcelo prestať alebo sa oslabiť

Hhah

A nebolieva Ťa aj kŕčna chbtica aleno trapézy?

Lebo z týchto bolestí tiež vzniká úzkosť, a často krāt sa to pridružuje ku psychiatrickým diagnózam. Vtedy platí starať sa ako o telo, tak aj dušu. ...a ono to platí vždy, ale u nás výnimočne viac. .. :)

Hhah

Ahoj, všaka si si to aj dobre popísala, občas mávaš panické záchvaty, ďalej máš rôzne psychosomatické príznaky... To si sa zrejme sama zdiagnostikovala.

To, že sa bojíš, či niekomu neublížiš, je obsesívna myšleinka. Pozri si vo wikipedii čo je to obsedantná neuróza. .. Ide o obesívne - vtieravé myšlienky, ktoré sa nedá len tak odhodiť a pritom vnímaš, že nie su správne alebo že sú iracionálne, vymykajú sa rámcu bežného pokojného premýšľania.

Podľa mňa máš generálnu úzkostnú poruchu, občas zájde do panických záchvatov. To sa stáva. .. a potom máš obsesívnu neurózu.

Ľudia s jednou hlavnou poruchou (u Teba generálna úzkostná), majú často prvky aj z inej poruchy, ktoré sú akoby menej silné.

To, že by si chcela pomáhať v budúcnosti ľuďom s podobnými problémami je pekné, je to fajn, ale neber to ako hlavnú náplň času, keďže ľudia s psychickými problémami by mali mať na psychiku ľahšiu robotu. A aj cez deň vo voľnom čase sa naučiť oddychovať.

A nemáš aj únavu a nebývavaš aj smutná? Pýtam sa, lebo pri úzkostnej poruche niekedy bývava aj mierna depresia a vtedy sa jedná o zmiešano úzkostno-depresívnu poruchu.

Ty máš teda buď iba gener. úzkostnú poruchu s prímesou tých obsesívnych myšlienok, alebo máš úzkostno-depresívnu poruchu s obsesívnymi m.

Ono to tak často bývava, že sa tie diagnózy miešajú, nie je to nič, čo by Ti malo uberať, len problémy a príznaky treba dajak pomenovať.