Schizofrénia a imvalidný dôchodok v 23 r.

Príspevok v téme: Schizofrénia a imvalidný dôchodok v 23 r.
robert123

Dobrý deň...
Mám 23 rokov a od 18tich rokov som psychiatrický pacient liečený medikamentmi a 5x hospitalizovaní na psychiatrii.
Problémy mám od 14tich rokov
Moja diagnóza : F203 Nediferencovaná schizofrénia -Postschizofrénna depresia
Som dlhší čas bez prímu , neschopný sa zamestnať a tak som aa pustil do riešenia invalidného dochodku
Mám odpracovaných cca 10 mesiacov
Chcem sa spýtať je tu niekto s touto alebo podobnou diagnózou ktorý takisto riešil dôchodok ?
Moje otázky ; koľko môže byt minimálny dochodk na tuto diagnózu ?
;Kolko sa približne dopláca dochodkové poistenie v eur za 1 mesiac ?
;počul som o tom , že štát doplatí obdobie 3 roky od vzniku invalidity. Čo je na tom pravda ? Mám počítať cca 150priblizne euro x 12mesiacov x 3 roky? Prosím o pomoc. Vopred veĺmi pekne ďakuje.

miki25

„Ono, tieto psychózy sú o tom, že psychika sa chce prispôsobiť na nové, horšie podmienky, ale zase, ak nebudeš robiť nič, tak ti prepne ešte viac, lebo práca šľachtí, kto nepracuje, nech neje. Môžeš ty mať dve zdravé ruky, keď máš chorú hlavu, že?:-/ Ale nevadí, že sme chorí, hlavne, že sme zdraví.“

Zase prestať pracovať je asi správne rozhodnutie. Keď nemá na to, aby pracoval tak musí ísť do dôchodku. S tým sa nedá nič robiť, keď má prácu problém zvládať. U mňa je to tak, že som sa rozhodol byť radšej na invalidnom a nezažívať stresy, ktoré mi zhoršujú zdravotný stav. Stresy som odstránil, zlepšil sa mi stav na toľko, že nemám aspoň hlasy a bludy. Negatívne príznaky sú stále, ale tak je to dobre. Horšie je to so sociálnym kontaktom, ale našiel som aj na to riešenie. Len musí korona skončiť.

miki25

Ja poberám dôchodok na paranoidnú schizofréniu. Minimálny dôchodok nie je, záleží na %. Treba doplatiť, čo najviac peňazí, aby si mal dobrý dôchodok. Čím viac zaplatíš tak tým bude dôchodok vyšší. Áno štát doplatí tie roky max. 3 od dátumu invalidity.

ShrekTibinko

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

ShrekTibinko

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.