začervenané holé miesto

Príspevok v téme: začervenané holé miesto
anonym13114

Zdravím, chcela by som poprosiť o radu. Mám doma štvorročnú fenku amerického kokršpaniela a dnes som s ňou chcela ísť na prechádzku, no nechcela ísť. Prišlo mi to divné, a tak som ju zodvihla a išla s ňou domov. Keď som ju dvíhala, všimla som si na pod jej krkom divnú vec, mala odtiaľ "vyšklbané" chlpy a mala to začervenané, nie úplne do krvy, ale začervenané. Oplachla som jej okolie tej rany, aby sa jej tam nedostalo veľa špiny (máme ju vonku), ale neustále si to škriabe. Divné mi príde, že keď sa jej toho úplne jemne dotknem bruškom svojho prsta, hneď so sebou škubne, ale ona si to sama silno driape labkami. Chcela by som sa spýtať, či s tým mám ísť hneď k veterinárovi, alebo až keď sa to nezačne hojiť, alebo až keď sa to začne zapaľovať. Prípadne, ak máte nejaký rady, čo s tým môžem ja spraviť. Predom ďakujem za odpovede a prikladám fotku, ako to vyzerá

marge1987

Mozno tam mala kliesta, ktore si vytrhla, skus pozriet ci tam nema este hlavicku. Nasmu psovi sa spravila zakazdym taka plesinka ked mal kliesta dlhsie sme si ho nevsimli. Ked sme ho vytiahli tak sa mu to dlhsie hojilo, my sme mu to potom aj dezinfikovali ak to mal na miestach kde si to nemohol sam oblizat

anonym13114

antilooopa: hah, tu nejde o peniaze, pretože ja by som to ani neplatila, ale moji rodičia. Tu ide o to, že to nie je zas až také vážne, takže pochybujem, že ju tam v blízkej dobe vezmú (ak sa to nebude zhoršovať samozrejme) tak chcem aspoň zistiť, či niekto nevie o čo ide a prípadne ako by som jej mohla pomôcť

Cariboo

Neviem poradit co to moze byt. Skus ju sledovat par dni a ak sa to nezlepsi, radsej chodte k veterinarovi. Mozno ju daco postipalo a preto to ma cervene a opuchnute.