Kontaktne sosovky (oci pomooc)

Príspevok v téme: Kontaktne sosovky (oci pomooc)
evula

nosim kontaktne sosovky uz asi 6 rokov... chodila som do Trencina k jednemu kontaktologovi, ktory mi nasadil sosovky Johnson&Johnson, Acuve.. tusim tak sa to nejak pise... povedal, ze su to mesacne a ze ak ich nenosim cely den na ociach, ich zivotnost sa moze aj predlzit, takze som ich s kludom nosila niekolko rokov aj 2 mesiace.. pred rokom som sa dozvedela, ze su to vlastne iba 2tyzdenne a rok som skusala zohnat nejake ine, mesacne, ktore by mi sadli... to bol ale problem, lebo vsetky mi vadili v ociach, rezali, nedalo sa to vydrzat, jedine, s ktorymi som bola maximalne spokojna, boli tie Acuve... tie som za cely den ani neucitila...problem je ale, ze su tak drahe ako mesacne a ja na kazde oko potrebujem inu dioptriu, takze kazdu chvilu kupovat 2 balicky za 3000 je dost zleee... hladala som nejakeho dobreho kontaktologa BA, pretoze moj ocny nerobi so sosovkami, a snazila sa zohant niekoho, kto by mi aj dal skusobne pary na vyskusanie, pretoze mne asi sadne 1 druh z 10 :-( vsade mi vsak povedali, ze si musim naraz kupit cele balenie a ked mi nesadnu, tak mam smolu... takze som na odporucanie jednej doktorky kupila surevue... sice mi sadli lepsie ako tie predtym, ale aj tak ich cely den citim, mam problem zaostrit, mam machule pred ocami.. uz ani neviem, ci je to sosovkami, alebo ci mam nieco s ocami :-( ocny lekar mi nikdy nic na oku nenasiel, pradu povediac, ani nerobil nejake extra vysetrenia :-( zrak sa mi stale zhorsujem, mam 23 rokov a 6,5 dioptrie :-(( o par rokov ostanem uuplne slepa :-(( mam z toho velke obavy :-( poradte prosiiim

evula

predtym si ine nepouzivala?? ake mas s nimi ty skusenosti?? nerezu ta niekedy cez den? kde si ich kupujes, cez internet ci u nejakeho lekara?

evula

krejzygrl, mozem sa opytat na ne, ale ja si moc vyberat nemozem, bo na moje dioptrie a zakrivenie je vraj len nekolko druhov a typov :-( ale urcite sa na ne opytam, dakujem.. ty mas ake dioptrie?

krejzygrl

ajojky evula. ja nosim KS len treti mesiac, a mam 17 rokov, dufam ze sa mi zrak uz konecnce ustali :-/ ... chcem ti poradit : skus sosovky od ciba vision - air optix. maju vysoku priepustnost kyslika , su mesacne a mna vyndu na pol roka 3500sk. tez mam na kazde oko inu dioptriu