Lieky na vysoký krvný tlak - dávkovanie

Príspevok v téme: Lieky na vysoký krvný tlak - dávkovanie
Landa20

Prosím vás beriem Betaloc na vysoký krvný tlak aj tep a doktor mi povedal že nemám mať tlak pod 100 / 60 a pod 50 tep. Tak proste beriem vždy aj keď mám dobrý 120 / 80 lebo keď mám vždy brať a vraj nevynechávať lebo potom to má opačný efekt a môže sa mi prudko zvýšiť tep aj tlak tak beriem vždy. Lenže dnes ráno aj včera som mal 100 na 60 tlak a 100 tep asi z toho nízkeho tlaku a tak som nebral lieky lebo vravel že nemám mať pod tieto hodnoty tlaku ale zas tep som mal vysoký a tak som len musel prečkať kedy sa zníži. Zobral som včera aj dnes len večernú dávku aj ked som mal 120 na 80. Preto sa pýtam či niekto z vás si lieky upravuje sám niekedy alebo čo robiť.

ahjajjaj

betalok práveže upravuje tlak, aby nebol ani príliš vysoký ani nízky. Treba ho užívať riadne podľa predpisu. Meraj si naďalej krvný tlak, a keď ideš na kontrolu, ukáž lekárovi písomné záznamy z meraní, aby na základe toho rozhodol o ďalšom užívaní lieku.

Landa20

Mám 176cm a 56.5 kíl čiže mám ešte miernu podváhu, nuž s tlakom mám problém od minulého septembra keď som mal z ničoho nič 160 na 110 a následne sa to opakovalo až dokial mi nedali lieky na tlak a aj vtedy sa to stalo párkrát... mám vylúčené nadobličky aj obličky aj štítnu žľazu ktoré by to mohli spôsobovať

Landa20

Tak vynechal som lieky už pár dní a stále mám 100 na 60 neviem treba už íst za obvodným že som vynechal tie lieky na vysoký tlak a aj tak mám stále nízky nuž nie az tak nízky ale unavený som z toho nie som zvyknutý na taky tlak

Landa20

Áno som mladý mám 20 rokov a užívam štvrťku ráno aj večer z 25mg tabletky. Tak dnes ráno som mal napríklad 140 na 60 a 75 tep... nechápem ako mi to skáče,že teraz horný vyšší a spodný taký nízky

Matyo

Pravdepodobne máš predpísanú iba minimálnu dávku, tak ju užívaj pravidelne bez ohľadu na tvoj aktuálny tlak a pulz. Ak si mladý, tak by som ti poradil začať s nejakým cvičením, behom alebo plávaním, aby si po čase mohol tieto lieky vysadiť úplne...

martinmlm

www.youtube.com

Pokial si este relatívne mladý, tak si radšej začni študovať, ako si zlepšiť stav obličiek.... Poživatinami, nie otravinami :)