Nemčina alebo španielčina

Príspevok v téme: Nemčina alebo španielčina
lpmno1

Dobrý deň, nastupujem na gymnázium a neviem si vybrať medzi nemčinou a španielčinou. Mám kamarátov, ktorí idú na španielčinu, tak ak zvolím španielčinu budem s nimi v triede. No rodičia mi viac doporučujú nemčinu, že ju viac využijem. Ako by ste sa prosím rozhodli? Poprípade aj z vlastných skúseností, ktorý jazyk ste si vy vybrali :) Vopred ďakujem

chamomile

Ked chces pocut osobne nazory, ja by som si urcite vybrala spaninu, je ovela krajsia. Na tvojom mieste by som si tiez vybrala spaninu, aj kvoli atmosfere, ze by som chcela byt s kamaratmi, bude vas to este viac spajat, na hodinach bude vacsia sranda. A spanielcinari su obvykle ovela lepsi, zabavnejsi ako prisne, sucharske nemcinarky.

chamomile

co sa ti viac paci, ktory jazyk, ktory mas chut sa ucit? ja by som na to isla len takto, nech ma to bavi, nech mam z toho radost

snejty

Spanielcinu v pripade, ze chces cestovat po Juznej Amerike. Nemcinu ak chces cestovat po Europe a lepsie sa uplatnit na trhu prace.

chamomile

Na co mas chut, to si vyber, aj podla ucitelov, ak je tam nejaky zapaleny spanielcinar, je to vzdy lepsia volba ako slaba nemcinarka. Jednoznacne sa viac naucis. Ten druhy jazyk sa mozes ucit aj sam. Suhlasim, ze pre karieru je nemcina vyborna volba.