Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Problém s pamatov

Príspevok v téme: Problém s pamatov
Sansy

Ahojte. Chcela by som poradiť. Mám 35 a problém s pamatov. Ako nikdy som nebola nejak extra super v zapamatavani. Môj Tatko mi od mala hovoril že zabudnem aj hlavu. Naozaj aj ako decko som furt niečo zabúdala. A ide to somnou cely život. Obdivujem ľudí čo dôkazu všetko robiť sistematicky. Majú vo veciach jasno. Úplne prirodzene. Vždy sa im vybaví všetko či majú urobiť. Ja zabúdam ale neskutočne. Akonáhle mám v hlave viac veci. Polovicu zabudnem urobiť. Alebo mám v pláne niečo urobiť. A o minútu sa zhacim čo som vlástne chcela. Okrem toho som strasny chaosak. Strasne ťažko s mi žije sama zo sebou. Má na seba strasne nervy keď zabúdam aj dôležité veci. Môžem si aj zapisovať. Koľko chcem. Ja zabudnem aj to že som si to zapísala. Nezabudnem iba ak sa jedna o jednu dôležitú vec na ktorú sa zameriam. Potom ostatne idu bokom. A úplne mi odídu z hlavy. A keďže som matka a manželka. Musím mat toho veľmi veľa a zvládať to. Lenze to nezvladam. Ako keby moja pamäť mala len minimálnu kapacitu. Už aj moje decko 11 ročne mi povie. Keď mu niečo zabudnem do školy. Že strasne zabúdam. A mám pocit že sa to zhoršuje. Zle sa mi žije sama so sebou. Keď sa nemôžem áni sama na seba spoľahnúť. Čo mám robiť ? Prosím vás nepíšte mi nič o zápisovani. Nemôžem si cely deň zapísovat miliardu veci cely deň. Má niekto taký problém ?

Almarinos

Mam ten isty problem ako ty. Ano moze to byt ADHD aj ADD.
A si aj dost spomalena, a dost uzavreta, zahlbena? Ja ano.

miki25

Ešte som ti našiel veľmi dobre cvičenia na pamäť a koncentráciu navyše je toho veľa. Stačí tak 15-20 minút, každý deň riešiť niečo z toho. Je toho veľa a hlavne je to zadarmo. Zadaj do google: trénovanie pamäti a pohybu umb

Tam uložiť si to a od strany 68 môžeš ísť potom to svoje a trénovať pamäť ako aj koncentráciu. Rozhodol som sa, že aj doma budem s tým niečo robiť. Nielen pracovať na stacionári, ktorý aj tak nie je už 3 mesiace. Som rád, že sa mi podarilo niečo, čo je dobre nájsť aj zadarmo... Na stacionári sa venujeme na kognitívnom tréningu veľmi podobným cvičeniam.

miki25

Ahoj, tak ja mám podobný problém po elektrošokoch. Pamäť treba trénovať teda aspoň mne to bolo vysvetľované. Odporúčam lúštiť rôzne druhy klasických krížoviek a tak. Resp. nájsť si niečo na internete na pamäť inak odborne sa to nazýva kognitívny tréning. Skúsiť dať to do google a tam si to vyhľadať úlohy na to...