maturita z angličtiny

snejty

Ak chces studovat v zahranici, väcsina univerzit vyzadujuje certifikat C1. Co sa tyka prace, v zivotopise si mozes uviest akukolvek uroven, na ktoru sa citis. Na pohovore si ta preveria a rozhodnu sa, ci im to staci. Maturitne vysvedcenia na pohovore nepredkladas.
Ja sama za seba, by som sa rozhodla pre maturitu B1. Aj tak pochybujem, ze skola dokaze pripravit na realnu B2. A radsej by som sa prihlasila do jazykovej skoly a urobila si certifikat B2.

ahjajjaj

pozri si kritériá na prijatie na VŠ, ak tam nefiguruje ako podmienka úroveň B2 tak Ti bude stačiť B1. Budeš mať lepšiu známku. Okrem toho zváž, do akej miery vieš dobre rozprávať. A v neposlednom rade by Ti Tvoja angličtinárka, ktorá lepšie pozná Tvoje schopnosti poradila lepšie ako my.

sihkira

ak si na to trufas tak je lepsie mat b2, nevies kedy sa ti to moze zist. aj keby si mala horsiu znamku ako keby si si dala b1 tak to nevadi lebo na to sa nikto nebude pozerat. aj do zivotopisu si pises anglictina uroven B2 ale znamku nie ;)

emma26

viem že ked chce ist niekto pracovať alebo študovať v zahraničí je nevyhnutne aby mal b2, a v niektorých zamestnaniach vyžadujú tiež b2

snejty

Preco chces B2? Je to podmienka prijatia na VS? Budes mat vyssi plat? Ma to nejaky dovod?

Podla mna sa riad tym, co ti treba do zivota. Gramatika B1 uplne postacuje. Skor sa sustred na plynulu konverzaciu. To ta vsak v skole nenaucia. Skor nejaka jazykovka, jazykovy pobyt, praca kde budes komunikovat anglicky.

Este taka perlicka. Ja som sa pred casom rozhodla oprasit moju anglictinu. Prihlasila som sa do jazykovej skoly, kde som spravila test do skupiny s urovnou A2. V tom case to aj mojim znalostiam uplne zodpovedalo. No a hlavne ze v rovnakej skupine bol cerstvy maturant, ktory maturoval na urovni B2. Nevedel toho viac ako ja. Tak o com potom taka maturita je? Ved je to cele na smiech.

chamomile

to vam nevedia poradit v skole? myslim, ze ked chces ist na vysku, treba aspon b2. ale spytaj sa v skole, alebo na vyske.

hildahil

Ak si netrúfaš na tú lepšiu úroveň, tak jednoznačne choď z tej ľahšej. Radšej tam mať jednotku ako horšiu známku z tej ťažšej úrovni.