pocit, že nemôžem dýchať

Príspevok v téme: pocit, že nemôžem dýchať
anonym13114

zdravím, som už celkom zúfalá a preto si tu idem po radu. ide vlastne o to, že keď sa sústredím na svoj dych, mám pocit, že nedýcham. deje sa to najmä večer/v noci, keď idem spať, čo spôsobuje, že nemôžem zaspať, ale niekedy aj cez deň. netrvá to dlhú dobu, skôr v rôznych intervaloch, 1x sa to stalo, keď som mala cca 12, teraz mám 15 a opäť to začalo. som si vedomá toho, že dýcham a sústredím sa na svoj dych.. akonáhle začnem dýchať vedome, mám pocit, že neprijímam dostatok kyslíka. viem, že to je všetko v mojej hlave, proste nie je to tak, že by som sa reálne dusila. keď sa pokúsim zhlboka sa nadýchnuť, vyvolá to zívnutie, ktoré mi pomôže tak na 3 sekundy, ale potom znova. nemôžem kvôli tomu spať a celkovo oddychovať, lebo akonáhle sa na nič nesústredím, stane sa mi to a vyvoláva to vo mne pocit paniky (potím sa, trasiem, mám chuť sa škrabať, prípadne búchať do vecí okolo mňa). máte s tým nejaké skúsenosti, alebo rady? prípadne je to niečo, s čím by som mala navštíviť doktora, alebo psychológa?

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

chamomile,ak niekto vedome urobil velke zlo,a je v blizkom,pribuz.vstahu,energia tohoto skutku zasahuje blizkych príbuznych,najzranitelnejsie su deti, a zasahuje to nie len ich.

Varus

chamomile tak vieš ako nie je človek ako človek so slabou psychikou. Niektorí ľudia, ktorí majú slabú psychiku berú všetko až príliš vážne čo im povieš, aj keď si z nich spravíš srandu. Večer v posteli rozmýšľajú, prečo si dnes z nich niekto vystrelil a či to myslel vážne alebo nie.

Niektorí ľudia so slabou psychikou si zase môžu namýšľať rôzne veci. Stačí, že ich pichne pri srdci a už si namýšľajú, že ich odchádza srdce alebo ich bolí tri dni žalúdok a už si myslia, že majú rakovinu hrubého čreva.

Ďalšia situácia je napríklad, že ideš po ulici a nejaký človek sa zrazu pozrie tvojím smerom a zasmeje sa a zrazu si ten človek hovorí, že prečo sa na mne smeje ? Je na mne niečo divné ? Vyzerám zle ? Vyzerám vtipne ? Pozná ma ten človek a vie niečo o mne, čo mu príde vtipné ?

Jednoducho to máš rôzne u každého človeka je to iné.

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

anonymka,je mi ta luto,maš tam tažku nebezpečnu energiu tebe blizkeho človeka,nehraj sa s tym,treba ju zastavit..!

chamomile

varus, aj tak je obdivuhodne, ze si to vsetko uvedomujes a riesis to. to je uz polovica uspechu. drzim ti palce, snad mas uz dobru robotu.

chamomile

presne to sa deje aj mne. az na ten zaver, to nie.
varus, prosim ta, co to je ludia so slabou psychikou, co si mam pod tym predstavit, dik.

Parker

V akej polohe si, keď máš ten pocit?

Toto sa občas stáva aj mne, keď ležím na chrbte a pod hlavou mám len malý vankúš. Pomáha, keď sa zhlboka nadýchnem, zadržím dych a veľmi pomaly ho vypustím, zopakujem 2-3x. Alebo si pridám vankúš alebo si ľahnem na bok.

Varus

Tiež si myslím, že to je len v tvojej hlave. Ľudia so slabou psychikou si môžu nahovoriť, že ich deň čo deň bolí hlava, žalúdok, chrbát, hrdlo alebo že nemôžu ako píšeš ty dýchať alebo sa stále cítia chorí slabí.

Ja mám zase problém, že bez tabletky, ktorú si zoberiem večer nezaspím. Mal som problémy so spánkom od roku 2018, kde som naspal za tri týždne len pár dní a keď som aj zaspal, tak som sa aj 10x v noci zobudil. Boli to naozaj depresívne dni. Navštívil som kvôli tomu psychiatra a ukázalo sa, že to môže byť z toho, že mi v roku 2018 zomrel kamarát na ktorého myslím dodnes a skoro každý deň.

V tom období som si taktiež našiel nevhodnú robotu, kde sa robilo na tri smeny a hocikedy som prišiel na nočnú, kde mi bolo povedané, že čo tam robím, že mám rannú a nikto mi to tom nedal ani vedieť, takže som vyspatý na nočnú šiel domov a cez noc sa mi zle spalo lebo som spal počas dňa. Mal som rozbitý spánok a taktiež som niekedy pracoval aj 5 nočných po sebe po 12 hodín.

Vieš čo je asi najlepším liekom ? Úplne sa na niektoré veci vykašľať a stať sa flegmatikom, ktorému je všetko jedno. Jednoducho nerieš v živote veci, ktoré by zdravý človek nikdy neriešil. Ľudia so slabou psychikou riešila veľa maličkostí a stále si na sebe všímajú nové "choroby". Sú to takzvaní hypochondri. Viem o čom píšem, pretože som taký tiež.

Veľakrát som si v živote povedal, že aj tie problémy, ktoré mám nebudem riešiť a budem všetko brať s nadhľadom a budem flegmatik, ktorý nerieši skoro nič a stále na tom pracujem, ale je to celkom ťažké u človeka ako som ja.