pocit, že nemôžem dýchať

Príspevok v téme: pocit, že nemôžem dýchať
anonym13114

zdravím, som už celkom zúfalá a preto si tu idem po radu. ide vlastne o to, že keď sa sústredím na svoj dych, mám pocit, že nedýcham. deje sa to najmä večer/v noci, keď idem spať, čo spôsobuje, že nemôžem zaspať, ale niekedy aj cez deň. netrvá to dlhú dobu, skôr v rôznych intervaloch, 1x sa to stalo, keď som mala cca 12, teraz mám 15 a opäť to začalo. som si vedomá toho, že dýcham a sústredím sa na svoj dych.. akonáhle začnem dýchať vedome, mám pocit, že neprijímam dostatok kyslíka. viem, že to je všetko v mojej hlave, proste nie je to tak, že by som sa reálne dusila. keď sa pokúsim zhlboka sa nadýchnuť, vyvolá to zívnutie, ktoré mi pomôže tak na 3 sekundy, ale potom znova. nemôžem kvôli tomu spať a celkovo oddychovať, lebo akonáhle sa na nič nesústredím, stane sa mi to a vyvoláva to vo mne pocit paniky (potím sa, trasiem, mám chuť sa škrabať, prípadne búchať do vecí okolo mňa). máte s tým nejaké skúsenosti, alebo rady? prípadne je to niečo, s čím by som mala navštíviť doktora, alebo psychológa?

marcelina78

aj ja som v tvojom veku tym trpela aj moja kamoska, akoby sme mali malo kyslika, lekar kamoske vysvetloval, ze je to tym, kedze si v puberte a rasties, ze srdiecko nestiha tak rychlo dorastat ako telo. neboj sa , to prejde, zacni troska sportovat, aby si sa zadychala, mozes mat aj nizky tlak a nedostatok zeleza, v tvojom veku normalne, ja som mala a doteraz mam oboje a mam uz 40. daj si to pozistovat, toto vsetko moze sposobit tvoje problemy, hlavne si v poriadku a netreba ti psychiatra , nedaj si tu nakecavat bludy. mohla by si skusit aj magne b6 brat preventivne a b komlex, to je fajn aj na psychiku a chrani nervy.

endura

Su tam niektore spolocne priznaky so srdcovou astmou, teraz neviem ci je horsi psychicky povod alebo srdcova astma - tej sa aspon da zbavit zdravym zivotnym stylom, stravou a doplnkami vyzivy.

blueberryNN

Tiez som v detstve mala nejaky cas problem, ze ked som si lahla spat, zacalo sa mi tazsie dychat. Pomohlo, ked som si lahla na bok. Niekedy sa mi tazsie dychalo aj pocas dna, kedy mi pomohlo, ked som si pod bosom drzala otvorenu flasticku s Alpou. Potom to po case zmizlo a ja som na to zabudla. Potom v dospelosti sa mi stalo, ze sa mi to vratilo, ze som pocas dna mala pocit nedostatocnosti vzduchu. Nechapala som to a myslela som si, ze si to iba nahovaram a ze mam asi nejaku panicku poruchu. Potom to zas zmizlo uplne. No a objavilo sa to zas pred casom, ale zahadu som zaroven vyriesila. Cely problem bol uplne smiesne jednoduchy. Opuchanie nosovej sliznice. Ked si lahnes, opuchne ti nosova sliznica, a pomoze bud otocit sa na bok alebo dat si vyssi vankus ci dva. Ked si prilozis Alpu, stiahne ti cievy v nose a opuch sa zmierni, co hned pomoze. Opuch moze byt dosledkom zvyseneho stresu. Ked sa na to spatne pozriem, vzdy sa to objavilo po tom, co som prechadzala niecim stresujucim, vycerpavajucim. Takze tvoj problem moze byt tak banalny ako opuchajuca sliznica v nose.

sihkira

to je podla mna panicky zachvat nejaky, nesmies sa na ten dych sustredit. na to sa potom pouziva niekedy aj co vo filmoch vidis ked davaju ludom dychat do papieroveho sacku

anonym13114

je jedno ako ležím, niekedy sa mi to stáva aj cez deň, keď sa na nič nesústredím, avšak, vyšší vankúš niekedy pomáha.. toto bude skôr tým, že to mám vsugerované ?? každopádne nerozumiem, prečo sa mi to deje len niekedy, keď to v 12 prestalo, myslela som si, že už sa to nevráti a aj tak

chamomile

Dakujem Varus, nejake veci su mi uz jasnejsie.
Dakujem hartak. okolo mna sice nie je niekto, kto vykonal zlo, len dost nervoznych ludi, same starosti.