Bolesť bedrového kĺbu

Príspevok v téme: Bolesť bedrového kĺbu
Hlista12

Dobrý večer, po náročnejšej turistike som pocítil silnú bolesť bedrového kĺba, následne som 2 dni nemohol skoro chodiť pre neskutočnú bolesť kĺbu. Teraz je tomu tretí týždeň od tej turistiky, ak idem po spevnenej ceste (asfalt) tak pociťujem bolesť toho klbu, v rámci pracovnom dni bolesť pociťujem ´´stratovo´´, ak zapájam nejak viac nohu tak je kĺb cítiť, potom sa náhle bolesť vyparí a tak je to dookola. U lekára som ešte nebol, je potrebné aby som tam šiel ? Zatiaľ som ešte taký problém s kĺbom nemal. Čo by mi mohlo pomôcť vyriešiť môj problém ? Rád by som chcel ísť opäť niekam na turistiku ale po 1km chôdzi začínam pociťovať kĺb a čím dlhšie kráčam tím sa bolesť viac stupňuje. Vopred ďakujem za rady.

zliana

...podobne ma noha bolela isteho casu...a prisla som na rtg a zlomeny krcok stehennej kosti...takze chod radsej...

ujoJuro

Dobry den,
ja by som Vam odporucil nieco ine, ako lieky z lekarne. Sam som mal takyto problem, ako popisujete, aj s bedrovymi klbmi, aj s kolenami. Bolo to asi pred pol rokom. A velmi sa mi osvedcila kombinacia, ktoru ponuka obcianske zdruzenie ozopa.sk, konkretne ich konopna mast a tinktura na uvolnenie bolesti. Stacilo namazat oboje presne podla navodu vzdy rano a vecer. Pri bedrovom klbe mi bolesti utichli behom 20 minut po namazani a stav sa viditelne zlepsoval zo dna na den. Trvalo to cca 2 tyzdne a bolo po probleme. Odvtedy s klbami problem nemam. Myslim si, ze ak to skusite, tak mi urcite date za pravdu.
Drzim Vam palce, nech sa uz rozhodnete pre aky kolvek postup, nech sa uzdravite. Pretoze viem, ake to je neprijemne, mat taketo problemy.
P.s. nerobim tu reklamu, tie veci som po svojej vlastnej skusenosti odporucal aj rodine a znamym, lebo naozaj velmi pomahaju a je to na cisto prirodnom zaklade. Zatial je s tym kazdy z mojho okolia spokojny. Takze tak.

ahjajjaj

ahoj, kĺb potrebuje výživu, glukozamín, chondroitín a kolagén. Ja som používala Prubeven, dvakrát denne, ráno a večer. Ak Ťa prudko kĺb rozbolí , treba si ľahnúť a dať si naň teplý obklad. Turistika musí na nejaký čas prestať: 2-3 mesiace. Aj potom len opatrne. Nepresiľuj si kĺb, ešte si pozri na youtube: Cvičením proti bolesti. Kyčelní kloub a pokús sa cvičiť, aby Ti ostal dostatočne ohybný. Neskôr, keď bude lepšie, sa odporúča cyklistika a plávanie na posilnenie svalov okolo bedrového kĺba. Ak by si išiel k lekárovi, obvodný by Ťa poslal k ortopédovi, ortopéd na RTG, a potom by Ti predpísal liek, ktorý dostaneš aj bez receptu a beztak si ho hradíš celý sám.