Bábätko - Jednostranne vyklbenie bedra vrodené diagnóza Q650

Príspevok v téme: Bábätko - Jednostranne vyklbenie bedra vrodené diagnóza Q650
Naty2020

Dobrý deň, prosím ak je tu nejaký lekár, prosím o vysvetlenie lekárskej správy: USG vpravo: I b vľavo II c , záver: jadierka neosifikovane, strieška vľavo klopena strmsie, dysplazia, vody stabilné, d vitamin, diagnóza q650

Dcérka má 6 týždňov, na ultrazvuku nám zistili jednostranné vrodené vyklbenie bedra. Mesiac máme mať ortopedicku pomôcku 20h/deň chcem sa týmto spýtať či je diagnóza malinkej vážna, či podľa nálezu bude postačovať len ortezka alebo hrozí neskôr operácia, aké sú šance úspešnej liečby atď... Ďakujem za informácie, vaše skúsenosti s babatkami s touto diagnózou...

jameshoss

Thank you for sharing your expertise and experience. Your webpage is really good. It's amazing how much information there on your website. After a long day at work, playing [geometry dash lite](geometrydash-lite.io) with me is a great way to pass the time.

ahjajjaj

Ahoj, s tou ortopedickou pomôckou a balením na široko, a častým nechávaním bábätka kopkať holými nožičkami, každodenný kúpeľ, aby vo vlažnej vode kopalo, mu má pomôcť do takej miery, že sa to úplne vylieči. Tie jadierka v kĺboch sú neosifikované, znamená, že je to ešte nevyvinuté, to máva väčšina bábätiek tak. Ja mám nie síce od narodenia, ale vykĺbený bedrový kĺb s odchýlkou 8 stupňov. Znamená to, že mi celé bedro nezakrýva panvová kosť, a tak je bedro vystavené väčšej záťaži a skôr sa začala artróza kĺbu. Mám si ho jednak šetriť od fyzicky náročných aktivít (chôdza po schodoch), jednak cvičiť na posilnenie okolitých svalov (bicyklovanie, plávanie). Na chôdzi mi to nebolo vidieť, len toľko, že tá artróza sa dostavila skôr ako u väčšiny ostatných ľudí a po fyzickej námahe sa mi kĺb zapálil a opuchol a pár mesiacov som krívala. Ak by ostalo bedro napriek poctivému noseniu pomôcky a cvičeniu s nožičkami trochu vychýlené, aj tak to nebude nič hrozné. Ale zistili to včas, v tak útlom veku je umiestnenie bedierka ešte dosť ľahko "tvarovateľné".