Nespavosť

Príspevok v téme: Nespavosť
David23

Ahojte.Prosím si o radu.Každý kdo odpíše tak mu veľmi ďakujem za jeho čas.Avšak prejdem k veci..

Je to 4 roky čo sa točím okolo jedného kruhu..raz je dobre raz je zle.Konkrétne sa jedná o nespavosť.Prvý krát sa mi stala keď som mal 25r.Vtedy som nespal súčasne 2 noci po sebe tak som išiel na internet a hľadal som niečo o nespavosti.Našiel som zvláštnu chorobu-Fatálnu insomniu.A tak som sa zľakol či ju nemám.Vtedy som nespal 10 dní až napokon som sa odhodlal ísť k psychiatrovi.Ten mi dal asi 5 liekov ..ktoré som nebral...myslel som si že je ich veľa.Medzi nimi Trittico,Hypnogen,Lexaurin atď.Založil som pred 2 rokmi tu na zdraví tému kde som popísal hlbšie môj problém rak ak to niekoho zaujíma pozrite si to :

forum.zdravie.sk

Je tam toho viac rozpísaného...Tak ako čas išiel našiel som si dievča.Som s ňou 1 aj pol roka a ľúbime sa.Zabudol som na všetko a cítil som sa veľmi dobre.Teraz som doma 2 mesiace kvôli korone..stratil som prácu,každý deň je rutina robiť to isté..frajerka sa len učí lebo má skúšky na výšku a ja som celý deň doma sám.Prakticky sa vidíme iba na 3 hodiny z celého dňa.Kamošov nemám..vačššinou pozerám filmy atď.

Poslednú vlastne..dnešnú noc som nespal celú noc.Predtým dva dni super ale zhruba ešte pred tými dvoma dňami tak som mal zvláštne myšlienky typu: Čo ak nezaspím..čo ak zomriem keď nebudem spať.Čo ak som jediný človek na svete ktorý zomrie na nespavosť čo ak mám niečo v mozgu...ja viem že je to absurudné ale mám to a momentálne sa mi chce plakať je mi z toho nanič.Všetko sa mi premieta ako keby malo všetko skončiť...Chcel by som definitívne poraziť nespavosť a konečne stým zakročiť...pomôžete mi z tohto bludného kruhu von ?

ModraObloha

Ahoj, skús melatonin, je to hormon spánku... Keď sa ráno zobudíš tak by si mal mat prirodzene najvyší kortizol a najnižší melatonin, večer to ma byt zase naopak, možno maš tento cyklus nejak narušený... a hladiny kortizolu maš rozhodné tým padom ovpivnuju hladiny melatoninu.. Ja osobne mam tiež problém zaspávať, cele noci som prebdel a väčšinou až ráno okolo 6-7 sa dostavil pocit na spanie... s melatoninom teraz chodím spávat medzi 21-22 neni to ani drahé... skus.. alebo skus aj iné metódy či byliny na spanie.. určite je ich vela

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

onlynice,nechcem a nehrajem sa na odbornika,poradim a pomožem tomu koho sa to tyka,len z jeho zvolenim a vierou,že to pomôže

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

ladyinblack,vnimam, nemaš to jednoduche,taktiež su pričinou tvojich tažkosti energie tebe blizkych pribuznych,odstranit,zbavit sa energii,to ti pomôže

ladyinblack

ahoj David. ja nespávam už 3,5 roka a nepomáhajú ani najsilnejšie hypnosedatíva Hypnogen, Trittico, Gerodorm, Prothazin, Zolpinox a okrem toho beriem aj všelijaké antidepresíva čo majú tiež tlmivý účinok...aj som si spočiatku myslela že to môže byť paradoxne spôsobené tým že mám tak veľa liekov na spanie a vysadila som ich, ale bolo to potom ešte stokrát horšie...a som už zúfalá lebo nik mi nevie pomôcť...problém môže byť hlbšie vo mne, lebo mám všelijaké strachy, OCD, bipolárku, PPP, poruchu osobnosti...

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

david,za tvojim nemalym problemom su tažke energie tebe velmi blizkeho človeka,,treba to odstranit

stanienka

odhodlal si sa ist k psychiatrovi, co je super ale preco neberies vazne liecbu, ktoru ti dal? asi pre nieco ti tie lieky predpisal!

endura

Mozno uz tusis ze nespavost nie je jedina a hlavna pricina tvojich problemov,aj ked samozrejme aj tu treba riesit, kym sa nestane cosi horsie (prepuknu halucinacie ci nebodaj cosi horsie). Vela napovedaju tie tvoje zvlastne myslienky. Cim skor pojdes k dobremu psychiatrovi tym lepsie pre teba. Nebudem sa tu hrat na znalca a z fleku ti urcovat diagnozu. Ak vies po anglicky zadaj do googlu kombinaciu vyrazov nespavost a strach z ochorenia. Vyjdu ti mozne diagnozy ktore mozes mat, moznoze aj viac nez jednu. Drzim ti palce aby si bol cim skor OK.