Mám strach navštíviť psychológa

miki25

Čím skôr tak tým lepšie. Neurob rovnakú chybu ako som urobil ja. Sám som ten stav popieral a ignoroval. Máš teraz nábeh na rôzne psychické choroby. Môžu byť depresie, či psychózy. Dnes mám schizofréniu...

kotricka

nic strasne ti nespravi neboj sa. od toho ten psycholog je aby vedel aj odhadnut do akej miery a co ti je este prijemne, co zvladnes a co nie

Peggie26

určite áno .. musíš všetko myslíš že to je horšie ako keď ja som jej hovorila že som z ničoho nič v hlave obraz že niečo spravím svojmu psíkovi ??? niekoľko sekund sa mi to opakovalo v hlave a nedokazala som to ovladať bolo mi na vracanie plakala som na kolenach krutila sa mi hlava,nemohla som dýchať, bala som sa že to chcem realne urobiť bala som sa aj pozrieť z balkona aby som ho nevyhodila alebo niečo ....bolo to hrozné a presne takto som to povedala psychologičke... povedala mi že je to uplne vyustena panicka porucha s naznakmi obsedantnej poruchy ... a vtedy keď už som vedela čo to je som si mohla prečítať o tej porucha a vedela som že tieto myšlienky sa vyskutuju v súvislosti s najbližšími lebo ich moc ľúbiš a bojíš sa o nich a nikdy by si to nespravil lebo tato choroba nezahrňuje ani halucinácie ani nijakú stratu koncentracie. Čiže tým chcem povedať veľmi ti pomôže keď ti on vysvetli realne čo ti je ako to funguje ty potom si môžeš v najťažšej chvíli povedať ano je to len porucha prenosu signálov v mozgu nič sa nedeje realita je uplne iná a pomôže ti to prečkať ťažký stav...a keď mňa neposlala s týmto na psychiatriu tak teba tiež nepošle ak sa to naučiš zvladať ... a naučiš neboj... ja mam po tomto tiež naznaky depresie otázky či stojí ten život za to keď sa tak trápiš, či to vydržím ešte tak dlho či nie som zly človek atď atď ale rozhodla som sa bojovať so všetkých síl... ja som tiež radšej za psychologa ako za psychiatra ale musíš mu plne dôverovať

Peter231

No ja nemám vôbec chuť do života do ničoho ;( najradšej by som zomrel len tak v noci ... neviem či mu mám aj toto hovoriť

Peggie26

ja som sa ani tak nebala psychologa ako čo povie okolie ak zisti že som tam bola to som vyriešila že som šla k súkromnému a nikto o tom nevedel druhá vec som sa bála že mi povedia že musím ísť k psychiatrovi na lieky alebo že ma niekde zavru... a to ja som už mala ťažké zachvaty uzkosti paniky kedy som sa bala že niekomu niečo spravím alebo sebe že niečo spravím a vôbec to tak nebolo... zistila som tam akurat že takéto problémy má extrémne veľa ľudí akurat sa tým nechvália porozpravali sme sa povedala mi ako to zvladať že sa mam zamerať na uvolnenie stresu a tela... a ani lieky ani nič dokonca mi povedala že ani nemám chodiť ak sa nebudem cítiť moc zle :D stále ssa cítim čudne ale viem že to raz prejde robila som čo mi povedala ateraz spím normalne žijem normalne nemam zachvaty ani nič len ten taký malý strach že sa to vrati každý deň ale verím že aj ten sa bude časom vytrácať... neboj sa a hlavne musím povedať uplne všetko čo ťa trápi aj keby si sa bál psychické problémy ma takmer každý a niekto to rieši alkoholom niekto cigaretami ja nemám nič také na odburanie stresu tak som musela nájsť šport ktorý mi to nahradi. Stres je hrozný ale menej ho už nebude a na každého vplýva zle + zážitky zo života každý ich ma veľa zlých a je to telo ostava v pohotovostnom režíme ktorý už nevypína ani keď nič nehrozí... a potom máme takéto problémy ... prvý krat to prekkonať a už to bude dobre