Psychiatricka nemocnica Michalovce

Príspevok v téme: Psychiatricka nemocnica Michalovce
Ali017

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či mate niekto skúsenosť s touto nemocnicou a ako dlho trvá prvá liečba. Zaujima ma to, kedže člen rodiny, tam bol dnes hospitalizovany a nemôže mať ani mobil aby sme s nim boli v kontakte a aj navšteby su zakazane kvôli koronavirusu a volať môžeme len 2x do tyždňa doktorke, aby sme sa aspoň o sniečom informovali. Za každu skusenosť budem vďačna.

miki25

No asi nejaké opatrenie s koronavírom. Ja som bol 2x na otvorenom a dalo sa telefonovať. Tak ostáva dúfať, že bude to odlúčenie skutočne krátke. Vidno ochorieť počas výnimočného stavu žiadna sranda.

Ali017

Je na otvorenom oddeleni, vraveli, že aj na prechadzky budu chodiť len s tym volanim je to tak, že my si môžeme zavolaťax 2x do tyždňa a aj to len s doktorkou budeme rozpravať...uvidime ako to dopadne, ale ďakujem za odpoveď

miki25

Tak dúfajme, že bude tam len krátko a pobyt bude príjemný. Oni uvidia to podľa toho, ako budú lieky zaberať. Keby nezaberali, tak sa to predĺži o ďalšie týždne, lebo bude treba niečo zmeniť. Možno strávi na najprísnejšom oddelení len pár dní a budete si môcť telefonovať neskôr poobede hodinku. Časom pôjde možno už na otvorené a tam môže človek telefonovať neobmedzene mimo pracovných aktivít. Uvidíte, že ako to pôjde.

Či pomohlo mi tak asi áno, keďže druhýkrát psychózu som už nedostal, ale tak nežijem nejako ambiciózne. Mám príznaky ochorenia, s ktorými je ťažko pracovať, ale tak som invalidným dôchodcom, nemám žiadny stres, tak dá sa to.

Ali017

A pomohlo Vam to? U nas ide o mentalnu anotexiu a depresiu, ale psychiatrička sa vyjadrila z nemocnice odkiaľ sme šli, že si ich tam nechaju na začiatok len 2 tyždne, tak verim že dlhšie to nebude

miki25

Zaleží na diagnóze. Diagnózu ste neuviedla, ale môžu to byť 3 týždne. Teda pokiaľ nemá niečo psychotické, vtedy treba rátať min. 5 týždňov. Ja som bol na prvej hospitalizácii 8 týždňov...