Hrčka v hrdle prosím o pomoc

Príspevok v téme: Hrčka v hrdle prosím o pomoc
Dada000

Dobrý deň,
Som 18 ročná žena pred dvoma dňami som spozorovala, že sa mi v hrdle spravila niaka hrčka, vred, alebo neviem ako to mám vôbec nazvať (viď foto, dúfam že kvalita bude ok). Nedalo sa mi to úplne dobre odfotiť, ale v strede je to trochu červené, skoro ako vyrážka a zdá sa mi, že sa mi zväčšuje mandľa za tým. Na druhej strane je všetko ok. Hrdlo ma trochu pobolieva, nič hrozné, ale mám pocit tlaku a že tam niečo mám (iba na tej jednej strane), mám trochu suchý kašeľ, ale inak nič. Cez víkend som trochu pila a viacej som fajčila než zvyknem a neviem či sa mi z toho mohol spraviť niaky zápal alebo tak. Riešim to touto formou, pretože nechcem zbytočne chodiť po doktoroch ak to nie je nič vážne, keď je tá corona a rada by som vedela či ste sa niekto s niečim takýmto stretnul. Ďakujem za všetky odpovede.

Dada000

Update: už som bola u ORL, povedal mi, že to nie je nič vážne, že mi to môže, ale nemusí zmiznúť samé. Ževraj to môže byť iba niake mandlové tkanivo z dôvodu, že som ho niako podráždila (alkohol, cigarety, sladkosti, zima atď). Každopádne odporúčam každému, kto by mal takýto problém ísť na ORL je lepšie si byť istý.

olivara

treba s tym ist normalne na vysetrenie tuto nikto nema vestecku gulu aby vedel povedat ci je to nieco vazne alebo nie