Gynekologicke problemy

Príspevok v téme: Gynekologicke problemy
Fernetka

Vela x tu bola tema o mykozach a roznych gyn. problemoch, ale rada by som napisala svoju skusenost a nazor. Doposial som bola len citatel ale teraz som sa registrovala.
Mam 40r. a mam za sebou 3 neuspesne vztahy. Avsak to nie je podstatne, chcem napisat ako som sa dostala po rokoch a gyn. problemov.
S prvym partnerom som bola 11 rokov v jednom kuse zapaly- vytoky, kazdy mesiac max. 2.
Chodila som gynekologovi ako na klavir- bola som mlada nevyznala som sa myslela som ze ked ma gyn. vysetri a predpise cipky asi vie co a ako avsak nikdy mi neurobil kultivaciu- vyter, stale mi predpisoval lieky na “ mykozu” konkretne kombinaciu tabletky Fluconazol pre oboch + Macmiror po dobu 2 r cca kazdy mesiac....
Zmenila som gynekologa ktory mi urobil vyter a spytal sa Vas predosly gyn Vam nikdy neurobil kultivaciu?- nie, preco Vam predpisoval lieky na mykozu ked vy mate streptokoka agalactie? Nasadil liecbu antibiotikami poslal partnera na urologiu na kultivaciu- pochopitelne mal to aj on ( nemal ziadne priznaky) , preliecili sme sa, avsak sa to aj tak opakovalo kazde 2 mesiace... Nakoniec vysvitlo ze problem bol v partnerovom hrdle kde mal streptoka - chory nebyval ani nemaval anginy bol prechladnuty maximalne 1x do roka bezna nadcha a tak...
Jeden mesiac som ho mala posve a pochodovala ku gyn druhy mesiac ku obvodnej a dookola... rozisli sme sa...
druhy partner- v jednom kuse bakterialna infekcia Gardanella vaginalis- obaja Entizol 1000x do roka... ja zlcnikar velke problemy nakolko Entizol velmi zatazuje traviace organy... vsade sa pise a radi ako predchadzat mykoze ake pravidla dodrzovat- no nikde nepisu ako predchadzat Gardanelle...
Treti partner- v jednom kuse mykozy... zajazdym obaja prelieceni ja som drzala aj protikvasunkovu dietu dodrzovala vsetky zasady do najmensieho detailu uzivala probiotika atd proste vsetko co sa radi...
napriek tomu stale kazdy mesiac- dva, avsak partner on sa sice liecil zaroven so mnou ale prinute chlapa drzat protikvasinkovu dietu, alebo ako to odkontrolujete ked nie ste 24 hodin spolu v praci a pod... pil denne 3 kavy s 2 lyzicami cukru, mal rad sladke... ako ho prinutit nejest pecivo? atd... kupovala som neskutocne mnozstvo vyzivovych doplnkov pre oboch oreganovy olej uzivali sme rok obaja denne plus obaja probiotika, umyval sa Saforellom ktory mozu aj muzi a mykozy stale stacilo ze sme si dali pusu... bolelo ma hrdlo- mykoza v hrdle potom dole.
Gyn ma poslal na krcne imunologiu infektologiu kozne... vzdy som sa preliecila.. stale sa to opakovalo.
Zacala som striktne pouzivat Kondomy proste neexistuje bez Nikdy a cuduj sa svete nemam ziadny problem!!!!! absolutne ani mykoza ani gardanella ani streptoko maximalne po kupalisku ani to nie vzdy nakolko pouzivam kupacie tampony s lactobacími ako prevenciu.
Zeny muzi su najvacsimi prenasacmi vsetkych bakteriu nakolko nemaju priznaky 90% !!!! Opakuje sa imt o rovnako ako zenam! Nie kazdy gyn zakazdym robi kultivaciu! gyn som vystriedala viac a 50% kultivacie nerobi!!! bohuzial je to tak. Muzi aj napriek hygiene a vernosti maju rovnako ako zeny problemy a drviva vacsina o tom nevie. VZDY sa musia liecit obaja naraz ale vzdy aj ked by ste mali len jeden styk a este by vam len mykoza zacinala zaroven bude nakazeny aj on...

Fernetka

Tie co sa vyslovene nesnazite o babatko - a mate casto problemy skuste naozaj striktne kondomy , a ziadajte gynekologov VZDY o kultivaciu! nedajte sa odbit bez kultivacie s klaskym vysetrenim, zeny ktore nepresli problwmami nevedia rozlisit mykozu od bakterie ja uz dokonale mne vzdy len gyn uz potvrdi co som vedela...ze mam vsetky 3 veci viem spoznat v uplnom zaciatku dokonale este ani raz som sa nezmylila.
Reci ako partnera nenahovorim na kondom su nezmysel pokial vas lubi urobi to mna tiez 1000x prosikali ze bez - zial nepochodili