Schizofrénia

Príspevok v téme: Schizofrénia
miki25

Ahojte, mám diagnostikovanú paranoidnú schizofréniu a som na invalidnom dôchodku. Vediem si celkom dobre vzhľadom na tú diagnózu ako mám. Psychicky som OK, ale mám problémy skôr so psychologickými vecami ako zlá koncentrácia, emočná plochosť, depresívna nálada, motivácia, neschopnosť sa naučiť niečo nové či slabá pevná vôľa. Neviem vôbec ako na to, aby tie veci boli lepšie či resp. môžu byť lepšie. Na to lieky nie sú. Otázka znie, čo robiť vlastne, aby boli tie vecí lepšie? Pozná niekto nejaké nápady? Lekár mi tvrdí, že sú súčasťou choroby, ale neviem no. S tými vecami som neúplatniteľný na trhu práce. Hlavne ma štve tá koncentrácia,neschopnosť naučiť sa niečo nové a pevná vôľa.

miki25

Bohužiaľ som človekom bez vôle. Aj by som chcel niečo robiť, ale s tou slabou pevnou vôľou, akú mám tak je to ťažké. Mám veľký problém pri niečom vydržať aj keď sa nadchnem pre niečo, tak po pár dňoch končím. Je to aj tak trochu škoda. Choroba mi zmenila až príliš charakter. To je aj tým, že som stále asi v depresii vtedy sú vôľové vlastnosti až príliš utlmené. Je ľahké skĺznuť do režimu nič sa mi nechce.