Susedia chodia po návštevách bez rúšok

Príspevok v téme: Susedia chodia po návštevách bez rúšok
Slav

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť o jednej veci. Jedni naši známi, naši kamarati, žena a už, už sú po 60ke, podobne starí ako moji rodičia, dlho sa poznáme, sme veľmi dobrí priatelia.. ale oni majú dosť blbé názory, a teraz si vzali do hlavy jeden zdravotne a smrteľne nebezpečný.. že koronavírus je ako chrípka, a že vraj nemôže ľudí zabíjať - veria hoaxom a konspiračným teóriám (už nejakú dobu).. myslia si, že média klamú (tie oficiálne, nie tie ich proruské a pod.), a že rúška neposkytuju žiadnu ochranu.. tak ich nenosia.. nosia ich len tam kam naozaj musia, napr. do obchodu, aj to si iba prehodia šatku alebo čosi.. problém s nimi je ten, ze chodia v dedine po návštevách, všade bez rúšok.. a minulý týždeň prišla tá známa aj k nám, oco ju vpustil dnu.. sedela u nás pol hodinu.. nemala rúško a keďže si ho oco dal dole (po jej napomenutí ho za to, že ho má na sebe), a mama ho nemala, tak som si ho dal dole už aj ja, lebo je to už potom, čo vošla do bytu bez rúška asi jedno, že ho mám ja, keď ho rodičia nemajú.. dúfam teda, veľmi dúfam, že tá známa vtedy nebola nakazená.. rodičom som po jej odchode dal prednášku o tom, aké to bolo celé nezodpovedné, a že sa to nesmie znova opakovať.. vďaka mne už rodičia trochu pochopili, že by do bytu cudzích ľudí (ani tých z dediny) nemali púšťať, ale je im to strasne blbé.. nevedia ako známu majú "vyhodiť" keď nabudúce príde.. ako jej slušne povedať, aby rešpektovala že sa bojíme, a zároveň na nás nezanevrela.. neurazila sa.. potrebujem na to prísť a vysvetliť našim, hlavne mame, spôsob akým by to išlo.. lebo pre mamu je asi dôlezitejsie nespraviť niečo blbé čím druhého človeka urazí, než sa nenakaziť.. vysvetliť tým dvom známym nie je cesta, lebo oni to nepríjmu, nepochopia.. lebo tí naši známi sú takí, že len oni majú pravdu, neakceptujú názor druhého ked stojí presne v opozite proti tomu ich.. a vnucujú svoje pohľady na svet druhým, a teraz v tejto dobe je veľmi nebezpečné, že vnucujú presvedčenie, ktore môže ohroziť zdravie a život iných.. včera nás napr. volali telefonicky na guláš partiu, normálne na svojom dvore organizovali guláš a kto vie koho všetkého z dediny tam pozvali.. mama odmietla.. našťastie.. vyhovorila sa na moju sestru, ktorá má mozgovú obrnu od narodenia, že sa boji o ňu.. ale to pre nich nie je pádny dôvod asi.. tá známa povedala v telefóne, že sa u nás staví večer, ked pôjde na miestnu farmu po mlieko.. našťastie sa nestavila.. boli sme v záhrade, aby nás nezastihla vnútri v byte.. tak vlastne nevieme či bola na nače dvere klopať (zo záhrady by sme to nevideli), alebo nás videla z cesty v záhrade a povedala si, že tam nás pri robote nebude rušiť.. je však možné, že príde dakedy znova.. nečakane zaklope na dvere.. samozrejme bez rúška.. čo, prosím vás, robiť ked príde? okrem zamknutých dverí a ostania ticho a čakania kým ju klopanie na dvere prestane baviť? ako docieliť, čo jej povedať, aby začala rešpektovat náš (pre ňu mylný) názor a nechodila k nám do bytu a keď príde za nami na dvor, mala na sebe rúško? lebo ja fakt neviem.. cítim sa bezradný, a mama tej je strašne blbé ju nevpustiť dnu keď zaklope :-(

Za rady vám všetkým vopred ďakujem.

me_myself

S ruskom ma zial pravdu. Vyznam by mali len respiratory. Mozno este trochu aj jednorazove ruska, no iste nie tie viacucelove okychane, odychane, osmrkane handry.
Ak nechces, aby k vam chodila bez ruska, treba sa porozpravat s rodicmi, lebo oni rozhoduju. Argument je uplne jednoduchy, je to nariadenie statu.

akinom007

Rusko nosim, aj rukavice, snazim sa byt co najviac doma, do obchodu max. 1x tyzdenne. Ale tiez mam nazor ze samotny Corona virus sam o sebe pokial nema pacinet pridruzene ochorenie napr cukrovku a pod. a pokial sa ku virusu nepridruzi bakteria a nenapadne to pluca samotna Corona nie je smrtelna, to nie je konspiracna tema, je to moj nazor. Ale pochopitelne zasady hygieny a obmadzenia pohybu atd treba dodrzovat ale rozhodne nie len teraz v obdobi Corona virus ale STALE

mjanik

slav,tvoji rodičia majú pravdu.Ty si už nainfikovaná psychickým vírom,ktorí ti naplnil mozok a podvedomie a bude dlho trvať aby si sa ho zbavila.Zbav sa ho čo najskôr lebo kade pôjdeš tam ho budeš vidieť a budeš sa ho báť.Potom bude mať vplyv na tvoju psychiku!!!!

sibierina

nepustila by som ich dnu a hotovo. co maju co chopdit po navstevach. ked chcu ohrozovat seba tak ich problem ale preco by si im to mal dovolit u vas doma

chamomile

staci povedat, ze nieco na vas lezie.
alebo dajte si nejaku nalepku na dvere, alebo vyrobte, nech ju to odradi.
alebo priamo, ze je tu ten korona virus, mate oslabenu imunitu, vsade hlasia, ze sa ludia nemaju navstevovat, atd tak az potom.
este to tak, mat z drzych ludi mindraky.

Omen

Tu je každá rada ťažká. Mohlo by zabrať to, že si vymyslíte nejaké symptómy - odkedy bola u vás niekto má teplotu, kašeľ..., preto k vám nesmie nik na návštevu. Ak by nepomohlo, začni pred ňou kašľať, ale do bytu ju nevpúšťajte!