Nesvojprávny manžel si naobjednával "zbytočnosti" z e-shopu. Je to možné zrušiť?

Príspevok v téme: Nesvojprávny manžel si naobjednával "zbytočnosti" z e-shopu. Je to možné zrušiť?
maria14

Ahojte, prosím všetkých o radu. Neviem, či s tým máte skúsenosti. Manžel (59) má dlhodobo duševné problémy, okrem bipolárnej afektívnej poruchy aj iné psychiatrické diagnózy (porucha osobnosti, prvky shizománie...). Posledné roky sa často liečil na psychiatrickej klinike. Asi pred rokom bol zbavený svojprávnosti.
Zistila som, že v pondelok si z nejakého e-shopu naobjednával rôzne zbytočnosti - masérsky stôl + nejaké iné drobnosti. Maséra nikdy nerobil a ani nikto z jeho okolia. Zistila som to tak, že mi prišla SMS správa od kuriérskej spoločnosti, že mi bude doručená zásielka. Až potom sa mi priznal. Je možné zásielku zrušiť,ak je zbavený svojprávnosti. Pri objednávke odklikol možnosť kde boli obchodné podmienky - povinnosť platby. Tak sa vyjadril aj spomínaný e-shop, že to zaplatiť musím.
Rada by som to zrušila úplne, pri najhoršom zaplatila len poštovné.

EV365

To je jedno, zavolaj aj im, napíš aj email. To je fuk že s tým budú mať náklady, mali si to telefonicky overiť. Ľudia bežne rušia objednávky alebo nepreberajú tovar. A žiaden e-shop od nich nevymáha náklady. Je to riziko pohodlného podnikania e-shopov.

maria14

dakujem za odpoved. číslo z SMS je číslo kuriérskej spoločnosti, ktorá zásielku doručí. - zásielka je už u nich, takže náklady s dopravou budú

EV365

Objednávku možno zrušiť vždy. Tovar objednávaný cez internet dokonca možno do niekoľkých dní vrátiť bez udania dôvodu. Objednávku zruš zavolaním na číslo z sms, alebo cez kontaktný email na stránke e-shopu. Tovar môžeš aj neprebrať, ale radšej to zruš, aby nemali výdavky. Podmienky v zmluve ktoré sú v rozpore so zákonom nemusíš dodržať. Nemôžu ťa nútiť aby si si kúpila čo nechceš.